בית המשפט המחוזי בתל אביב דן היום (שני) בבקשת הפרקליטות להשאיר את איש הנדל"ן וחיי הלילה אלון קסטיאל במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. עורכי דינו של איש הנדל"ן, מיטל דנינו ורועי בלכר, ביקשו מבית המשפט לשחררו בתנאים מגבילים. בין היתר דן בית המשפט בשאלת מסוכנותו של קסטיאל, אשר נגדו כתב אישום בגין שורה של עבירות מין ובהן אונס, ניסיון אונס ומעשים מגונים בכוח.בסופו של הדיון הוחלט כי קסטיאל יישאר במעצר עד להחלטה אחרת, אך הורה במקביל לשירות המבחן לבחון אפשרות של שחרורו למעצר באיזוק אלקטרוני. הדיון הבא בעניינו יתקיים ביום שלישי הבא, 14.2.17.במהלך הדיון נודע כי הפרקליטות שוקלת לחזור בה ולבטל את האישום הראשון נגד קסטיאל, בגין אונס, בשל התיישנות. מדובר בעבירה שהתיישנות עליה חלה לאחר 10 שנים. סנגורו של קסטיאל, עו"ד בלכר אמר בדיון: "אתמול התקשרתי לחברתי עו"ד מודריק ואמרתי לה שהאישום הראשון בכתב האישום התיישן. התביעה מודעת לכך. בתוך עדות המתלוננת היא אומרת שחישבה את השנים וחושבת שזה היה ב-2007, אחר כך כשהיא נשאלת, היא אומרת שיתכן שזה קרה ב-2006".

מודריק הגיבה כי "אכן הנושא עלה וביקשנו מהמשטרה לבדוק זאת. לצערי החקירה טרם הסתיימה. אם יתברר שיש התיישנות, נבקש להעיד את המתלוננת כעדת תביעה". בלכר הוסיף כי "חרף תחנונינו לפרקליטות שיבדקו טוב כל מתלוננת, אנחנו מבקשים למחוק את האישום הזה".

"ניצל את כוחו הכלכלי כדי להשליט את רצונו"
 

התובעת עו"ד רוני מודריק אמרה במהלך הדיון כי "לא ברור מהתסקיר שהוגש בעניין קסטיאל מה המסוכנות המינית שלו. מכתב האישום עולה תמונה של אדם חסר מעצורים, נטול אמפתיה, שמתעלם מהפגיעה שנלווית למעשים שלו, מתעלם ממי שמולו - הכל כדי להשיג את מבוקשו. אנחנו מדברים על מסכת שמתפרסת על פני עשור. העבירות מלמדות באופן שיטתי על חוסר יכולת לריסון עצמי". 

 
עוד הוסיפה התובעת כי "העבירות בוצעו בתקופה שהמשיב התחזק מבחינה כלכלית, כך שהעבירות לא בוצעו מתוך מצב דחק אלא להפך, הוא ניצל את כוחו כדי להשליט את רצונו. מדובר בבן למשפחה אמידה. במצב דברים כזה אין לנו יכולת להסכים למסקנות התסקיר". 

קסיטאל בבית המשפט, היום. צילום: אבשלום ששוני


כתב האישום: פגע בשש מתוך 14 המתלוננות

בסוף חודש דצמבר הוגש כתב האישום נגד קסטיאל. איש חיי הלילה בן ה-36 מואשם כי פגע בשש נשים מתוך ה-14 שהתלוננו נגדו. מכתב האישום עולה שיש חשש שקסטיאל עשה שימוש בסם אונס, אך צמד המילים המפורש לא מופיע בו, ובמקום זאת הפרקליטות רמזה לכך במילים ״ערפול חושים״. גורם בפרקליטות ציין כי יתכן שפרסום מלוא הגרסאות של המתלוננות ״זיהם״ את החקירה, מאחר שקסטיאל הגיע מוכן לחדר החקירות.בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רוני מודריק, נאשם קסטיאל כי בפורים 2007 אנס צעירה שעבדה עמו בחברת רואי חשבון. לאחר שהשניים שתו משקאות אלכוהוליים במסיבה, הציע קסטיאל למתלוננת לעזוב את המסיבה, אך היא ביקשה להישאר. זמן קצר לאחר מכן, היא חשה חולשה וערפול חושים. קסטיאל נאשם כי הסיע אותה לבית הוריו ברמת השרון, וכאשר היא במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, בעל אותה שלא בהסכמתה, למרות שבכתה ולמרות התנגדותה. זה האישום אשר כאמור הפרקליטות שוקלת לבטל בשל התיישנותו.באישום השני נאשם קסטיאל כי באוגוסט 2007 פגש את המתלוננת במועדון שהיה בבעלותו החלקית. הוא הזמין אותה ואת חבריה לשתות אלכוהול על חשבונו, ואחר כך הציע רק למתלוננת להצטרף אליו לחדר אחורי במועדון. שם אנס אותה למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת בו וכי יש לה חבר. הוא חדל והרפה ממנה רק לאחר שבן זוגה התקשר לטלפון שלה.על פי האישום השלישי, בין הנאשם למתלוננת שררו יחסי ידידות. בשלהי 2013 בילו השניים במועדון "הרדיו" בתל אביב ושתו כמות גדולה של אלכוהול. לאחר מכן חלקו מונית, אלא שקסטיאל נאשם כי עלה לביתה של המתלוננת על אף שאמרה לו שיישן על הספה, הוא נשכב במיטתה ובמהלך הלילה ניסה מספר רב של פעמים לאנוס אותה. המתלוננת הדפה את הנאשם, התהפכה על בטנה והרחיקה אותו על מנת למנוע ממנו לבעול אותה.כחודשיים-שלושה לאחר מכן, נפגשו השניים באקראי במועדון הרדיו, ושוב שתו אלכוהול רב. קסטיאל הציע לה שתבוא ללון בבית הוריו, לקראת ארוחת בוקר המונית שתיערך למחרת. היא נעתרה לאחר שהרגיע אותה כי בבית הוריו לנים חברים רבים "ואין לה מה לדאוג". קסטיאל הוביל אותה לחדר בו לנה אישה נוספת, והשניים (הנאשם והמתלוננת) שכבו לישון במיטה נוספת שבחדר. במהלך הלילה ניסה הנאשם מעת לעת לבעול את המתלוננת שלא בהסכמתה החופשית, כאשר גם הפעם היא הדפה אותו, התהפכה על בטנה והרחיקה אותו על מנת למנוע ממנו לבעול אותה.אלון קסטיאל בהארכת מעצר קודמת. צילום: אבשלום ששוני"דפוס פעולה חוזר ונשנה"


על פי האישום הרביעי, קסטיאל הכיר את המתלוננת במועדון הבוטלג בת"א. למחרת נפגשו השניים וקסטיאל ניסה לנשקה, כאשר המתלוננת נרתעה לאחור ואמרה לו שאינה מעוניינת. בהמשך הלכו השניים עם חבר נוסף למסיבה בבוטלג. המתלוננת שתתה משקה אלכוהולי שהזמין עבורה הנאשם, ומיד לאחר מכן חשה ברע, הקיאה והתעלפה בשירותים. למרות בקשתה להזעיק את החבר הנוסף, קסטיאל ואדם אחר גררו אותה אל מחוץ למועדון, שם הסיע אותה במונית לבית הוריה. בחדר העבודה בבית, כשהמתלוננת חשה ברע ובהיותה במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, הוא הפשיט אותה מבגדיה והתפשט בעצמו, השכיבה על המיטה וניסה לבעול אותה למרות התנגדותה המפורשת. בבוקר המחרת הוא ביצע בה מעשה מגונה בלא הסכמתה, למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת וביקשה מהנאשם כי יעזוב.על פי האישום החמישי, ב-2010 קסטיאל והמתלוננת בילו עם אחרים במועדון הבלוק בת"א. לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים ביקשה אחת המבלות לשוב לביתה. קסטיאל והמתלוננת הסיעו אותה לביתה, ולאחר שהמבלה ירדה לזמן קצר מהרכב, המתלוננת עברה למושב הקדמי, שם אחז בה קסטיאל וניסה בכוח לנשקה בפניה ובצווארה למרות שהבהירה לו שאינה מעוניינת. רק לאחר שהמבלה שבה לרכב, שחרר הנאשם את אחיזתו והמתלוננת יצאה מהרכב.על פי האישום השישי, בפברואר 2015 עמדו קסטיאל והמתלוננת ליד הבר במועדון הבלוק, וקסטיאל הזמין אותה לשתות משקה אלכוהולי על חשבונו והשניים שוחחו. במהלך השיחה, ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה, בכך שהניח את ידו על חזה, שלא בהסכמתה. המתלוננת הדפה אותו והתרחקה ממנו. לאחר זמן קצר שבה לבר כדי להתעמת איתו על מעשיו, ובתגובה קסטיאל נאשם כי שלח שוב את ידו והניח אותה על חזה.