דרמה בפרשה 512: רגע לפני שעד המדינה היה אמור להעיד נגד הנאשם המרכזי בפרשה, העבריין יצחק אברג'יל באישומים של רצח וניסיון רצח, מתקיימים הבוקר (ראשון) מגעים בין הפרקליטות לבין סניגוריו של אברג'יל להסדר טיעון. הבוקר הגיעו כל הנאשמים בפרשה וכן עורכי דינם ונציגי הפרקליטות לדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אך ביקשו מהרכב השופטים בראשותה של השופטת גיליה רביד, לקיים התדיינות בלשכתה והיא הסכימה לכך. עדותו של עד המדינה שהיה חבר בארגונו של יצחק אברג'יל אמורה הייתה להיות דרמטית ולשפוך אור על מעשיו כראש ארגון פשיעה. בעקבות המהלך, נדחתה עדות עד המדינה המרכזי נגד אברג'יל, ולא ידוע עדיין כיצד הדבר ישפיע על המשך המשפט או על הנאשמים האחרים, שעשויים אף הם להגיע להסדר טיעון בעקבות המהלך הדרמטי. במוקד המשפט קיומו לכאורה של ארגון פשיעה בינלאומי, שפעל בישראל ובמדינות שונות בעולם, בתבנית מאורגנת, היררכית ושיטתית, החל משנת 2002 ועד לשנת 2006. כתב האישום מתבסס בעיקר על עדי מדינה ונטען בו כי בראש הארגון עמד יצחק אברג'יל וכי הארגון הורכב מקבוצות עברייניות שונות, אשר ביצעו פעילות עצמאית, לצד פעילות לקידום הארגון ומטרותיו. הארגון הפעיל מערך לוגיסטי בינלאומי, לייבוא וייצוא כמויות עצומות של סמים מסוג קוקאין ו-MDMA.

יצחק אברג'יל בבית המשפט. צילום:" פלאש 90יצחק אברג'יל בבית המשפט. צילום:" פלאש 90

 

האישומים החמורים ביותר נוגעים לשני ניסיונות החיסול. על פי כתב האישום, בשנת 2002 הכריז הארגון על סכסוך עם העבריין זאב רוזנשטיין, בני משפחת אוחנה וכן פליקס ואסי אבוטבול, על רקע מאבקי כוח ושליטה וחשדו של אברג'יל, כי המשפחות היריבות אחראיות לרצח אחיו, יעקב אברג'יל.
 
מכתב האישום עולה כי הסכסוך הפך עקוב מדם, כאשר חברי הארגון ניסו לרצוח את רוזנשטיין. ב-11 בנובמבר 2003 החריד פיצוץ עז את צומת הרחובות אלנבי ויהודה הלוי בתל אביב, סמוך לרוזנשטיין. באירוע נרצחו נפתלי מגד, רחמים צרויה ומשה מזרחי ונפצעו 51 אנשים. חמישה חודשים קודם לכן התפוצצה מכונית תופת סמוך למשרדו של רוזנשטיין בכיכר "פלומר" (גני התערוכה הישנים), שפצעה אותו ואת מאבטחיו.