בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע היום (שני) את השופט יצחק כהן בהטרדה מינית של עובדת בית המשפט. השופטת לא קיבלה את הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם כהן, לפיו הוא יודה בביצוע המעשה אך לא יורשע. עם זאת היא קיבלה את העונש שעליו הוסכם, לפיו הוא ירצה עבודות לתועלת הציבור וישלם קנס.
 
כהן הודה בכך שהושיב על ברכיו עובדת בית המשפט ונגע בה. בתמורה להודאה, הסכימה הפרקליטות לבקש מבית המשפט להימנע מהרשעה ומעונש מאסר. במקום זאת, המדינה ביקשה מבית המשפט, בהסכמת כהן, להטיל עליו עונש של שירות לתועלת הציבור וכן פיצוי למתלוננת בסך 2,500 שקל. 
 
בפרקליטות ביקשו להסביר את ההסדר המקל, בכך ש"במסגרת שיקולי התביעה להגעה להסדר הטיעון נלקחו בחשבון עמדת המתלוננת, אשר הסכימה להסדר הטיעון; רמת הענישה המקובלת בבתי המשפט בגין מעשים מסוג זה - התואמת את שסוכם בהסדר; ושאר נסיבות העניין", אולם אין ספק שמדובר במעשים ברף הגבוה של הטרדות מיניות. אולם היום, כאמור, דחתה נשיאת בית המשפט, עינת רון, את עמדת הפרקליטות. 
 

על פי כתב האישום, שהוגש נגד כהן באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ופרקליט המדינה שי ניצן, במהלך כהונתו של השופט כהן כסגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, בסמוך לחודש ספטמבר 2010, ביקש שופט מחוזי אחר מהמתלוננת, אשר עבדה בבית המשפט, למסור לשופט כהן מסמך. 
המתלוננת נכנסה ללשכתו של כהן וכשמסרה לו את המסמך הוא הושיבה על ברכו ונגע בגבה מתחת לחולצתה. במבוכתה, החלה המתלוננת לספר לכהן על חתונתה הקרבה, ולאחר זמן מה קמה. בתגובה קם כהן וחיבק אותה. כל זאת בניגוד לרצונה.