עדות המפתח של עד המדינה בפרשה 512, בה נאשמים בכירי עולם הפשע הישראלי – תידחה ולא תתקיים גם מחר. הפרקליטות מציעה לנאשם המרכזי בפרשה, יצחק אברג'יל, הסדר טיעון, לפיו ירצה מספר עשורים בין סורג ובריח. מצד אחד, מדובר בעונש כבד, מצד שני, אברג'יל בן ה-47 יודע כי מדובר במאסר אשר יאפשר לו, ככל הנראה, להשתחרר יום אחד מהכלא, בניגוד לעונש שיוטל עליו אם יורשע בשורת העבירות הרבות המיוחסות לו, ביניהן שלושה מעשי רצח. בשבוע שעבר ארעה דחייה דומה

מחר היה אמור העד, חבר לשעבר בארגון הפשיעה של אברג'יל, לספק עדות דרמטית. לצורך עדותו נבנה אולם מיוחד בקומת המרתף בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אולם שבנוי מזכוכית משוריינת. במוקד המשפט קיומו לכאורה של ארגון פשיעה בינלאומי, שפעל בישראל ובמדינות שונות בעולם, בתבנית מאורגנת, היררכית ושיטתית, החל משנת 2002 ועד לשנת 2006. 
כתב האישום מתבסס בעיקר על עד המדינה ונטען בו כי בראש הארגון עמד יצחק אברג'יל וכי הארגון הורכב מקבוצות עברייניות שונות, אשר ביצעו פעילות עצמאית, לצד פעילות לקידום הארגון ומטרותיו. הארגון הפעיל מערך לוגיסטי בינלאומי, לייבוא וייצוא כמויות עצומות של סמים מסוג קוקאין ו-MDMA.

מלבד אברג'יל נאשמים גם אחיו, מאיר אברג'יל, אבי רוחן, מוטי חסין ו-14 נוספים. האישומים החמורים ביותר נוגעים לשני ניסיונות החיסול. על פי כתב האישום, בשנת 2002 הכריז הארגון על סכסוך עם העבריין זאב רוזנשטיין, בני משפחת אוחנה וכן פליקס ואסי אבוטבול, על רקע מאבקי כוח ושליטה וחשדו של אברג'יל, כי המשפחות היריבות אחראיות לרצח אחיו, יעקב אברג'יל.
מכתב האישום עולה כי הסכסוך הפך עקוב מדם, כאשר חברי הארגון ניסו לרצוח את רוזנשטיין. ב-11 בנובמבר 2003 החריד פיצוץ עז את צומת הרחובות אלנבי ויהודה הלוי בתל אביב, סמוך לרוזנשטיין. באירוע נרצחו נפתלי מגד, רחמים צרויה ומשה מזרחי ונפצעו 51 אנשים. חמישה חודשים קודם לכן התפוצצה מכונית תופת סמוך למשרדו של רוזנשטיין בכיכר "פלומר" (גני התערוכה הישנים), שפצעה אותו ואת מאבטחיו.