שופט בית משפט השלום בראשון לציון מנחם מזרחי האריך הבוקר (רביעי) בשלושה ימים את מעצרו של אהוד נטע, החשוד השלישי שנעצר אמש בפרשה הקשורה למעצרו של המיליארדרבני שטיינמץ החשוד בביצוע עבירות שוחד, מרמה, ושימוש במסמך מזויף. השופט מזרחי ציין כי "קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לו, וקיימת עילת מעצר ויסוד סביר לחשש ששחרורו ישבש את מהלך החקירה".בדיון שהתקיים בבית משפט השלום הסביר נציג היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), רפ"ק אבשלום אחרק, כי "נטע עובד כפרילנסר במשרדו של טל זילברשטיין, יועץ תקשורת ופוליטי הקשור בעסקיו לשטיינמץ, והמשטרה מייחסת לנטע מספר עבירות שקשורות אליו מבחינת תשתית עובדתית".


לדברי רפ"ק אחרק, זילברשטיין קשר את נטע למספר פעולות, אולם בעת האימות של הדברים מול נטע, כך לטענת נציג המשטרה, הוא שמר על זכות השתיקה, מה שמצריך מהמשטרה לבצע פעולות רבות אחרות".

פרקליטי החשוד, עורכי הדין שרון קלינמן והילה פרנקו, טענו בדיון כי "מדובר באדם נורמטיבי, שמעולם לא נחקר, מעולם לא התייעץ עם עורכי דין לפני כן ובעל משפחה, ואמרו שיש לבחון לגביו חלופות מעצר".

לטענתם, "הציגו בפני החשוד מסמכים מ-2011, ולגביהם, מכיוון שאינו זוכר, החשוד מבקש לשמור על זכות השתיקה. מדובר באדם ששירת ביחידה קרבית ובעל שני תארים אקדמיים שבילה לילה שלם באבו כבר - חוויה מערערת עבורו". הם הוסיפו כי "גם מקריאה בתקשורת לא מדובר בחשוד מרכזי, ולכן אין סכנה לשיבוש חקירה".

כזכור, שטיינמץ נעצר בחשד למעורבותו בפרשה חובקת עולם ורחבת היקף, שעניינה מתן שוחד לעובד ציבור זר והלבנת הון. על פי החשד, שילמו איש העסקים הישראלי ומעורבים נוספים, ישראלים המתגוררים לרוב בחו"ל, שוחד בהיקף של עשרות מיליוני דולרים לעובדי ציבור בכירים במדינה גיניאה קונקרי, בתמורה לקידום ענייניהם העסקיים שם. הוא נעצר בחודש שעבר על ידי יחידת להב 433 של המשטרה.