כתב אישום נגד הנערה עאהד תמימי הוגש היום (שלישי) לבית המשפט הצבאי ביהודה בגין תקיפת קצין וחייל צה"ל לפני כשבועיים ובגין חמישה אירועים נוספים בהם תקפה משרתים בכוחות הביטחון, זרקה לעברם אבנים, איימה עליהם, הפריעה לכוחות למלא את תפקידם, השתתפה בהפרות סדר והסיתה אחרים להשתתף בהן. 

כמו כן, הוגש לבית הדין כתב אישום נגד נרימאן תמימי, אמה של עאהד, בגין מעורבותה באירוע התקיפה ובאירוע נוסף בו השתתפה עם בתה ב-8 בדצמבר 2017, ובגין הסתה לביצוע פיגועים בפייסבוק. בית הדין האריך את מעצרה של עאהד בשמונה ימים.

תמימי בהארכת מעצרה. צילום:AFPתמימי בהארכת מעצרה. צילום:AFP


אתמול הוגש כתב אישום נגד נור תמימי, קרובת משפחתה של עאהד, בגין חלקה באירוע התקיפה המתועדת. הפרקליטות הצבאית ביקשה להאריך את מעצרן של שלוש בנות משפחת תמימי עד לתום ההליכים.
 
כמה ימים לאחר המקרה המדובר, פורסם הסרטון שתיעד את האירוע בהשתתפות תמימי. בסרטון היא מתועדת יחד עם בת הדוד שלה נור כשהן מכות קצין וחייל צה"ל ליד ביתה, ואילו הם לא מגיבים. זמן קצר לאחר מכן נעצרו שתי הצעירות. 

כזכור, תמימי תועדה כשהיא תוקפת חייל בפתח ביתה בכפר נבי סאלח במהלך הפגנות אלימות שנערכו בכפר. בתיעוד, שצילמה אמה של הצעירה, נראות היא ואחותה מתקהלות סביב שני חיילים והצעירה בת ה-17 אף סוטרת לאחד החיילים ובועטת בו. לאחר פרסום הסרטון מספר ימים אחרי התקרית, נעצרה תמימי ובהמשך גם קרובות משפחתה. 
 
תמימי הפכה לגיבורה ברחוב הפלסטיני מאז שהסרטון שבו הופיעה הפך לוויראלי. תמונות ואיורים שלה הופצו ברשתות החברתיות ונפתח קמפיין ברשת הקורא לשחרורה מהמעצר הישראלי. אביה של תמימי הצדיק את פעולתה בראיון בתחילת השבוע. "אני סבור כי כל עוד הכיבוש קיים הסצנה הזאת תחזור שוב ושוב בחברה הפלסטינית", אמר באסם תמימי, אביה של הנערה, "לא נשתוק לנוכח הכיבוש הזה".