שרת המשפטים ויו"ר הוועדה לבחירת שופטים, איילת שקד, תפרסם היום (שני) את רשימת המועמדים להחליף שני שופטים שצפויים לפרוש השנה מבית המשפט העליון. לאחר פרסום הרשימה, יינתנו 45 יום להגשת הסתייגויות, וב־22 בפברואר יתכנסו תשעת חברי הוועדה לבחור שני שופטים חדשים, במקום השופטים אורי שהם ויורם דנציגר.

שם בולט מבין המועמדים הוא סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט חאלד כבוב. אם ייבחר, יהיה כבוב השופט הערבי־מוסלמי הראשון בבית המשפט העליון. אליו מצטרפים שופטי המחוזי בתל אביב מיכל אגמון־גונן, גלעד נויטל וקובי ורדי – מועמדי לשכת עורכי הדין. מועמד מסקרן נוסף ברשימת הלשכה הוא היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון.

מועמדים נוספים של הלשכה הם עורכי הדין הפרטיים ציון אמיר, בעז בן צור, נתי שמחוני, אלדד כורש, אסף פוזנר וברק טל. עם זאת, בלשכת עורכי הדין יסכימו לוותר על מינוי עורך דין פרטי בתמורה למינויו של השופט כבוב, מועמד מועדף על יושב ראש הלשכה, אפי נוה.

עם המועמדים של נציגי השופטים בראשותה של נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, נמנים השופט כבוב לצד השופטים רות רונן, יגאל מרזל, רון סוקול, משה סובל ונאוה בן אור. היום, כאמור, יצטרפו לשמות האלה המועמדים של נציגי המערכת הפוליטית בוועדה, בראשות השרה שקד.