חברי כנסת, שרים ובכירים במערכת המשפט הביעו היום (שבת) צער ושלחו תנחומיהם למשפחתו של שופט בית המשפט העליון בדימוס, אליהו וינוגרד, שהלך מוקדם יותר היום לעולמו, והוא בן 91. נשיא המדינה, ראובן ריבלין מסר כי וינוגרד היה "איש משפט וצדק, שהפליא מידיעותיו ודאגתו באשר לביטחון ישראל ועשה עבור המדינה ולמענה ברבות משנותיו". 


שרת המשפטים איילת שקד כתבה כי "השופט ד"ר אליהו וינוגרד ז״ל היה עשוי ללא חת. זכה לאמון ציבורי ומקצועי רב ולא לחינם מונה לכהן בראשות שורת ועדות ציבוריות, כשהבולטת בהן היא הוועדה לחקר כשלי מלחמת לבנון השניה. הדו"ח שהציג היה מקצועי מהמדרגה הראשונה. נאמן לדרכו, האמת בלבד עמדה לנגד עיניו. כך היה גם כשופט בפועל בבית משפט העליון, כנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב ובכל שנותיו במערכת המשפט. יהי זכרו ברוך".

שר הביטחון אביגדור ליברמן כתב בחשבון הטוויטר שלו: "השופט אליהו וינוגרד, שהלך היום לעולמו, היה מגדלור משפטי שתרומתו לביטחון ישראל הייתה עצומה. דו"חות הוועדות הציבוריות בראשן עמד, במיוחד הוועדה לחקר מלחמת לבנון השנייה, יוסיפו להנחות אותנו גם בעתיד". קודמו בתפקיד, משה יעלון התייחס גם הוא לפטירתו של השופט ואמר כי וינוגרד היה "דמות מופת ישרה ואמיצה שהותירה חותם ציבורי חשוב וחף משיקולים זרים", יו"ר מפלגת יש עתיד כתב: "ד"ר אליהו וינוגרד הלך הלילה לעולמו. שופט עליון, איש צדק ויושר. מורשתו תלווה אותנו עוד שנים רבות. יהי זכרו ברוך".


 

src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">וינוגרד נולד בתל אביב בשנת 1926 והוסמך לעורך דין בשנת 1952. 20 שנה לאחר מכן, מונה לשופט בבית משפט השלום בתל אביב ובשנת 1977 מונה לשופט בבית המשפט המחוזי בעיר. בנוסף, שימש כשופט בבית המשפט העליון בשנת 1987 ובין השנים 1989-1996 כיהן כנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב.

בשנת 1983 קיבל תואר דוקטור למשפטים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן, לאורך השנים כיהן כיושב ראש של מספר ועדות ציבוריות, בהן הוועדה הציבורית שבדקה את השתלשלות העניינים בעניין הנווט השבוי רון ארד ואת המידע הקיים אודותיו. וינוגרד עמד גם בראשות הוועדה לבדיקת אירועי מלחמת לבנון השנייה והאירועים שקדמו לה.