המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר הודיעה הבוקר (שני) לעיריית רהט כי בריכת השחייה במימון ציבורי, לא תוכל להיות בריכה נפרדת וכי התנהלות שכזאת לא תעמוד במבחן בג"ץ. זילבר שלחה אמש מכתב ליועצת המשפטית של עיריית רהט וזאת בעקבות פניית אנשי עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ועו"ד איתמר בן גביר, שפנו אליה בנושא.לדברי השלושה, "הפנייה הועברה לזילבר לאחר שבשורה ארוכה של מקרים בציבור הדתי והחרדי היא פרסמה שהפרדה במימון ציבורי היא לא חוקית, מנעה אירוע סליחות בתל אביב ואף הורתה להסיר גדות מחופים נפרדים ברחבי הארץ" .עו"ד בן גביר אף כתב סגניתו של מנדלבליט כי במידה ותונהג אפליה בין אנשי רהט לקרית ארבע, בכוונתו לעתור לבית המשפט העליון. במכתבה של זילבר לעיריית רהט אמש, היא ציינה: "ככלל, הפרד בין גברים לנשים במרחב הציבורי הנה פרקטיקה בעייתית הפוגעת בשוויון. הדברים מקבלים משנה תוקף בשים לב לכך שמדובר בבריכה ציבורית ראשונה ובהתאם לכך גם היחידה ברהט".

המשנה ליועמ"ש הודיעה לאנשי רהט כי אם לא יונהגו גם שעות משפחה מעורבות, אזי המדובר במדיניות הנוגדת לחוק ולא תעמוד במבחן בית המשפט העליון ולפיכך ביקשה את התייחסות העירייה לדברים. 
ד"ר מיכאל בן ארי, יו"ר עוצמה יהודית אומר בתגובה לדברים כי "תום העידן של האכיפה הבררנית, הבהרנו במכתב לזילבר שלא ניתן להפלות בין יהודים לערבים ומה שחל על יהודים חל גם על ערבים. אני כלשעצמי בעד שחיה נפרדת ואיני רואה בכך הדרת נשים, אך אם הולכים לשיטת זילבר אזי גם ברהט יקיימו את הוראות החוק ולא נסתפק במכתב אלא נדרוש אכיפה כמו שהיה בקרית ארבע". 
עו"ד בן גביר הוסיף: "נתחיל ברהט, אבל המטרה שלנו היא אכיפת החוק והכללים בכל מקום מרהט ועד דיר אל אסד. לא ניתן יד להדרת הנשים במגזר הערבי ולשוביניזם הערבי וככול  שהגברת זילבר סבורה שהפרדה היא לא חוקית נדאג שהחוק ייושם בכל מקום".