הותר לפרסום: עשרות חשודים נעצרו היום (רביעי) בחשד לסחר בסמים וביצוע עבירות חמורות באזור הדרום, בהן: הצתות של עסקים וגביית דמי חסות תוך סיכון תושבי האזור. בעקבות אירועי אלימות רבים שאירעו בשנה החולפת על רקע סכסוכים ומאבקי שליטה בין כנופיות בעיר באר שבע, הפעילה משטרת ישראל סוכן סמוי שפעל כשובר שיווין במטרה למגר את פעילותם של אותן דמויות פשיעה. 

דרך נחושה ימ''ר נג''ב (דוברות המשטרה)

לאחר מאמץ ממושך הצליחו ביחידה המרכזית מרחב נגב לאסוף ראיות המצביעות לכאורה על מעשיהם של עשרות החשודים שנעצרו בחשד לביצוע עבירות על פקודת הסמים המסוכנים, בגדש על סחר והפצה. במהלך הפעלתו הארוכה והסבוכה, רכש הסוכן הסמוי את אמונם של החשודים, וביצע עסקאות בהן נרכשו סמים מסוג: קוקאין, חשיש וקנאביס בכמויות שאינן לצריכה עצמית, זאת בשווי של מאות אלפי שקלים.

מעצר סוחרי הסמים בדרום הארץ (צילום: דוברות המשטרה)מעצר סוחרי הסמים בדרום הארץ (צילום: דוברות המשטרה)

עם ההחלטה על המעבר לשלב הגלוי של החקירה, פשטו הבוקר עשרות שוטרים, לוחמי מג"ב וכלבנים על בתי החשודים, שם תפסו, כאמור, רכוש אשר על פי החשד הושג בדבר עבירה, כמו גם ראיות מפלילות נוספות. החשודים הועברו לחקירה במשטרה, ובמהלך היום צפויים לבוא בפני בית משפט השלום בבאר שבע לדיון בהארכת מעצרם.

מעצר סוחרי הסמים בדרום הארץ (צילום: דוברות המשטרה)מעצר סוחרי הסמים בדרום הארץ (צילום: דוברות המשטרה)

מדוברות המשטרה נמסר כי "המאבק בנגע הסמים המסוכנים מחייב אותנו לפעול כל העת בדרכים יצירתיות במספר רבדים בהם סיכול הברחות הגדר והשמדת החממות בשטחי האש, תוך איסוף ראיות והבאת העבריינים לדין".