שמעון עלוש בן ה-17, הוא הנער שנדקר הלילה (בין שני לשלישי) למוות ביישוב שלומי שבגליל המערבי. כוחות מד"א שהוזעקו למקום האירוע פינו אותו, תוך ביצוע פעולות החייאה, למרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. מעצרו של החשוד, נער בן 15 המתגורר ביישוב, הוארך  בשבעה ימים. עלוש יובא למנוחות הלילה בבית העלמין ביישוב. 

אביו של החשוד אמר לוואלה! כי "עצוב לי שזה קרה אני אבא של ילד שהגן על עצמו. מה שקרה זה לא היה צריך לקרות. מה שאני הבנתי זה שהוא הגן על עצמו, שהצד השני גם הוציא סכין, והוא הגן על עצמו. פה בשלומי כולנו כמו משפחה, כולם פה מכירים אחד את השני. הם היו חברים, והיה ויכוח שאני בעצמי לא ידעתי. הוא מודה כי הוויכוח פרץ בשל סכסוך הקשור בנערה, "אני לא יודע באיזו בחורה מדובר, אני יודע שהיא חברה שלהם. הם חבר'ה כמעט באותם גילאים, ומעבר לזה אני לא יודע כמעט כלום", הוסיף. 

כזכור, מוקדם יותר התייחס אביו של החשוד לאירוע במהלך הדיון בעניינו של בנו בבית משפט השלום בקריות ואמר כי "אירוע מיותר, שטויות של ילדים, על בחורה, קראו לו לצאת, לא הייתי שם אבל להבנתי הגן על עצמו", אמר.

שרון זגורי, הבעלים של פיצרייה ברחוב הראשי של היישוב, סיפר לוואלה! כי "שניהם ישבו אצלי אתמול עד מאוחר, כמו כל יום. אתמול שניהם היו אצלי עד 01:00 אחר חצות. הם היו ביחד. לא היה שום דבר, אני אומר שאין קשר לשום בחורה ולא מעורבת בזה אף בחורה". 

בהמשך, סיפר זגורי כי לאחר סגר את העסק, הלך לתפילת הסליחות בבית הכנסת ולאחר כמה זמן הנער החשוד נכנס פנימה. "שמעון בטח חשב שהוא רוצה סיגריה או משהו כזה. הילד בן 15, לא בקנה מידה שלו, אז הוא היה נינוח ולא הרגיש מאוים. למרבה הכאב והצער זה נגמר כמו שזה נגמר". 

זירת האירוע בשלומי (צילום: דוברות המשטרה)זירת האירוע בשלומי (צילום: דוברות המשטרה)


"מדובר בבחור עם לב זהב. מדבר בצורה מכבדת ומכובדת, עם כולם. גם עם אמא שלי בת ה-71, נכנס ומנשק לה את הראש שלוש פעמים ביום. זה ילד שאין דברים כאלה, לא בקטע של אלימות זה בכלל לא הסגנון שלו. היה עוזר לכולם בהתנדבות", סיפר. 

ראש המועצה המקומית, גבריאל נעמן, התייחס לאירוע ורשם: "אני וצוות המועצה מזועזעים מהרצח הנוראי שארע הלילה ביישוב , רצח שבו מצא את מותו בן היישוב. אין מילים לנחם את המשפחה ואנו משתתפים בצערה הכבד. שוחחתי עם האם מספר פעמים ליבי כואב מאוד על אובדן חיים של ילד טוב ממשפחה טובה". 

בעקבות האירוע, נערך בבית הספר המקומי שיח רגשי להורים ולתלמידים יחד עם מחנכי כיתות, יועצות חינוכיות, והשירות הפסיכולוגי. "בצער רב התבשרנו על מותו של הנער, תושב שלומי. כולנו אבלים על מותו ומשתתפים בצערה העמוק של משפחתו. ידוע לנו שאתם כמונו דואגים לילדיכם בכל ימות השנה ובמצבי חירום בפרט. החשיפה לאירוע הקשה שארע אתמול, גם אם לא ישירה, עשויה להשפיע על רגשותיהם של חלק מהילדים", נמסר. 

תושבים רבים שיתפו את תחושותיהם לאחר האירוע ברשתות החברתיות. "עצוב שמגיעים למצב כזה. עצוב שאין השגחה על בני הנוער לא בלילות", כתבה אחת מהן. "צריך לעשות הכל כדי שמקרה כזה לא יחזור", הוסיפה תושבת נוספת.