עו"ד דוד פורר, לשעבר בפרקליטות המדינה, שוחח היום (רביעי) ב-103FM עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר וניתח את חקירתו הנגדית של עד המדינה שלמה פילבר, בתיק 4,000 במשפטיו הפליליים של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. "הרושם הכללי שהוא מעיד לטובת ההגנה, הוא לא יכול לעשות את זה בפה מלא כי אז הוא בסיכון שיבטלו איתו את הסכם עד המדינה. זה כמו חיזור בין קיפודים, בזהירות ולאט-לאט. זה מאוד לא מעניין בעיניי", הסביר.

עו"ד פורר פתח את דבריו בהתייחסות לאורכה של החקירה ואמר כי "חקירה נגדית היא מייגעת. הוא זוכר ואז לא זוכר, יש מרחב שהוא יכול לנוע בו, בין לא זוכר ללא יודע".

לטענתו, במרכז עדותו של פילבר עומדת השאלה אם בכלל התקיימה פגישה בין פילבר לנתניהו, בה האחרון העביר הנחיות לפילבר בארבע עיניים: "הכל מבוסס והכל נובע מאותה הפגישה. את הקיום של הפגישה ההגנה ניסתה לקעקע בשני מישורים, ביום שפילבר טען שנקבעה הפגישה נתניהו היה במקום אחר, צפוי להיות דיון אם הם היו באותו חדר במועד שפילבר אמר. העובדה שנתניהו ופילבר נפגשו במהלך התקופה מספר פעמים היא ברורה, על זה אין מחלוקת, היו פגישות. עם זאת, לטענת נתניהו, לא הייתה פגישה שבה נאמרו את הדברים האלה".

לדבריו של עו"ד פורר, "בהקשר של השוחד, המצב הוא שפילבר טוען שלא ניתנו הטבות, אבל גם יחס VIP יכול להיות בסיס להפרת אמונים ואת זה מנסים להפריך - זה קשה מאוד וטרחני, כי זה נובע מהרבה פרטים קטנים. מבחינת הנרטיב ובמובן הסיפורי יש את היחס של פילבר ובזק שעומד במוקד הבדיקה, אבל מצד אחד אין את ההטבות שבזק קיבלה ומצד שני נשאלת השאלה - למה? האם זה בא מנתניהו או האם זה בא מפילבר עוד לפני הפגישה אם נתניהו?". 

בסיום השיחה התייחס לאיומים נגד משפחת בנט: "אני מגנה אותם בחומרה, כולם מגנים את זה. אני חושב שיש הסתה ואמירות לא טובות משני הצדדים - שמאל וימין. אחד הדברים הגרועים ביותר שנאמרו היא הגדרת קבוצת אנשים כתתי אדם, מפני שזה מונח מתוך הטרמינולוגיה הנאצית. זו אחת האמירות החמורות ביותר שנאמרו בשנים האחרונות". 

סייע בעריכת הכתבה: דוד זבולוני 103fm