בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (שלישי) 22 חודשי מאסר בפועל, וכן 7 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, על יוסף פרץ ויוסף מעטוף, אשר הורשעו על פי הודאתם בתקיפת צוות חדשות של התאגיד במהלך מבצע "שומר חומות". על פי גזר הדין, כל אחד מהנאשמים יפצה בנפרד את הנפגעים בסכום של 12,500 שקלים.

כזכור, במהלך מבצע "שומר חומות" בחודש מאי לפני כשנה, הגיעו צלם וכתב מטעם חטיבת הטלוויזיה של תאגיד השידור, לסקר את ההתרחשויות בשכונת התקווה בתל אביב. על פי כתב האישום, במהלך הסיקור פנו פרץ ומשתתף אחר אל צוות התאגיד וביקשו מהם להפסיק לצלם, תוך שפרץ דחף את המיקרופון וצעק לעברם.

על אף שהצלם ביקש מפרץ להניח להם וציין בפניו כי הם הולכים, היכה מעטוף את הצלם בראשו באמצעות קסדה ונתן מכה עם הקסדה למצלמה שהייתה בידו של הצלם. בהמשך, כל על פי כתב האישום, נטל פרץ את המצלמה שהייתה על המדרכה והשניים נמלטו מהמקום.

בחודש פברואר האחרון, הורשעו השניים על פי הודאתם בגין עבירות תקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות. בנוסף, הורשעו בגניבה וסיוע לגניבה בנסיבות מחמירות.

בגזר הדין ציין בית המשפט כי "הפגיעה בעיתונאים על הרקע האמור היא חמורה במיוחד, הן לנוכח הפגיעה הפיסית בעיתונאים המבקשים לבצע את עבודתם והן לנוכח האינטרס הציבורי המוגבר שבדיווח עיתונאי מלא וחופשי דווקא בעתות חירום, בתקופות מתוחות ורגישות מבחינה חברתית ומדינית.", עוד הוסיף כב' השופט גת כי אין לקבל את הטענות על "רוח התקופה" וכי "כל מתח, חרדה, לחץ, עצבים או מצוקה אינם מצדיקים בשום פנים ואופן תקיפה אלימה של אנשי תקשורת."

בנוסף, בית המשפט הביע תקווה כי גזר הדין ימנע מקרים עתידיים של פגיעה באנשים תקשורת: "במקרה דנן יש להחמיר בעונשם של הנאשמים כדי לשמש דוגמא, להעביר מסר ברור לציבור לייצר הרתעה. זאת ביתר שאת לנוכח העולה מכתב האישום בנוגע לקריאות שנשמעו במהלך אירועי מבצע "שומר החומות" לפגיעה בעיתונאים, והעובדה כי במהלך אירועים אלה אכן הותקפו עיתונאים רבים על רקע ביצוע תפקידם, לנוכח תפיסת העולם הפסולה והמעוותת בנוגע לעיתונות ולעיתונאים שהיוותה את הסיבה לתקפיה דנן, ולנוכח החשש כי האירוע דנן ירתיע עיתונאים אחרים מביצוע תפקידם ללא מורא וחשש".