אחרי התקיפה שביצע צה"ל הלילה (רביעי) בשטח סוריה, והאזעקה (ככל הנראה אזעקת שווא) שהייתה לאחר מכן באזור הגולן הצפוני, הגיב שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון להתפתחויות האחרונות: "תקיפת חיל האוויר הלילה בשטח שבשליטת אסד בסוריה כלפי מטרות משטרו, היא מסר ברור שלא נסבול כל ירי לעבר שטח ישראל והפרה של ריבונותנו, ונגיב בעוצמה ובנחישות".בהמשך הודעתו אמר יעלון: "כפי שמשטר אסד אחראי לירי משטחו לעבר ישראל, כך אנו נדע לגבות מחיר כבד מכל משטר או ארגון אשר משטחו תופר ריבונותנו ויבוצע ירי כזה או אחר לעבר ישראל. אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום ולהיות סובלניים כלפי פעולות טרור וניסיונות לפגוע באזרחינו וחיילינו".


עוד אמר יעלון: "אנו פועלים בקור רוח ובנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל מול מדינות וגורמי טרור שמטרתם לשבש את חיינו".

כזכור, בפעם השנייה ביומיים האחרונים הופעלה הלילה אזעקה ברמת הגולן, ונשמעה באודם, אל-רום, בוקעתא, מג'דל שמס, מסעדה, נווה אטי"ב, נמרוד, עין קנייא. 


מצה"ל נמסר כי לא אותרו נפילות בשטח ישראל, וכמו כן נודע כי כוחות הביטחון מגבירים את הכוננות בצפון, והתושבים התבקשו להיות קשובים להנחיות שיפורסמו מחר בבוקר.בתגובה לירי שבוצע, תקף צה"ל מטרות ארטילריה השייכות לצבא סוריה. מצה"ל נמסר כי "ירי זה היווה הפרה בוטה של ריבונות מדינת ישראל. צה"ל רואה במשטר הסורי כאחראי לנעשה בשטחו, ויפעל בכל זמן ובכל דרך שיראה לנכון כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל".