דובר צה"ל מסר היום (רביעי), על קיום טקס סגירת גדוד לביא של חטיבת כפיר, כחלק מהיערכות מחודשת של החטיבה הפרוסה בשטחי יהודה ושומרון.הטקס נערך במעמד ראש מטה פיקוד המרכז, תת-אלוף אילן מלכה, מפקד עוצבת "עידן", תת-אלוף אורן אבמן, מפקד חטיבת "כפיר", אלוף-משנה אשר בן-לולו, מפקד גדוד "לביא", סגן-אלוף שחר ספדה, מפקדי וחיילי הגדוד.
גדוד "לביא", שהוקם בשנת 2001, נסגר בעקבות שינויים ארגוניים בצה״ל. הגדוד הוא הצעיר מבין גדודי חטיבת "כפיר", ובמהלך שנות פעילותו לקח חלק משמעותי בהגנה על אזרחי מדינת ישראל. לוחמי ומפקדי הגדוד נלחמו בטרור, ביצעו פעולות הגנה ושיא פעילותם היה לפני כשנה במהלך מבצע ״שובו אחים".

עם סגירתו של הגדוד נותרו בחטיבת "כפיר" חמישה גדודים- "שמשון", "נחשון", "דוכיפת", "חרוב" ו"נצח יהודה". 
מדברי מפקד עוצבת "עידן", תת-אלוף אורן אבמן: "הגדוד נסגר היום עקב שינויים ארגוניים בצה"ל והתאמת מבנה הצבא לאתגרים הניצבים בפתחו. גם בחודשים האחרונים שלו, המשיך הגדוד לקיים פעילות מבצעית משמעותית ולעמוד בכלל המשימות שהוגדרו לו ובכך גילו מפקדי הגדוד מנהיגות ראויה לציון".
מדברי מפקד חטיבת "כפיר", אלוף-משנה אשר בן-לולו: "המג״ד, היה לי לכבוד לפקד יחד איתך על הגדוד שבו כל לוחם הוא קודם כל בן אדם. לוחמי ומפקדי הגדוד והמשפחות השכולות יישארו חלק ממשפחת חטיבת 'כפיר'". 
מדברי מפקד גדוד "לביא", סגן-אלוף שחר ספדה: ״גדוד 'לביא', סיסמתנו היא ׳ערכים, לוחמים ומפקדים בראש׳. אתם הפכתם את הסיסמא לדרך חיים, למורשת ולאחוות לוחמים בשטח. אני גאה לעמוד בראש הגדוד שמפקדיו ולוחמיו מגנים על עם ישראל וארץ ישראל בכל רגע נתון".