הותר לפרסום היום (חמישי) כי כתב אישום הוגש נגד נסרין חסן עבדאללה, אזרחית ישראלית, בת 40, אם לשבעה ילדים, שעל פי החשד קשרה קשר בעזה עם פעילי הארגון גדודי חללי אל-אקצא.

מכתב האישום עולה כי האישה הצטרפה כחברה בארגון וריגלה עבורו תמורת כסף. בין היתר צילמה החשודה מתקנים אסטרטגיים בעיר חיפה באמצעות הטלפון הנייד, לרבות נמל חיפה, תחנת המשטרה ובית המשפט בעיר.

על פי החשד נסרין חסן עבדאללה הנשואה לפלסטיני תושב רצועת עזה, המתגוררת בשנים האחרונות בעזה, רשמה ותיעדה ידיעות בכוונה לפגוע בביטחון המדינה ומסרה את הידיעות ואת הצילומים לפעילי הארגון.

עוד עולה מכתב האישום כי מאז שנישאה הנאשמת לתושב רצועת עזה לפני כ-15 שנים, התגוררה לסירוגין בעזה ובישראל, כשבשנה האחרונה התגוררה בעזה ונכנסה לישראל באמתלת ביקורי משפחה בחיפה. לפני כשנתיים, קשרה הנאשמת קשר עם פעילי ארגון כתיבאת אלמוג'הדין, שהינו פלג של גדודי חללי אלאקצא והתגייסה לארגון לטובת ביצוע משימות עבור הארגון בתחומי מדינת ישראל. במסגרת זו, במהלך השנתיים האחרונות, נפגשה הנאשמת עם פעילי הארגון, קיבלה מהם משימות ריגול במדינת ישראל, בין היתר צילום מתקנים אסטרטגיים בשטח מדינת ישראל, בדגש על מקומות ממשלתיים.

את הצילומים צילמה הנאשמת בחשאי, מתוך כוונה שלא למשוך תשומת לב. עוד עולה כי האישה תיעדה בכתב את מספר הכניסות לכל מבנה. עם שובה לתחומי רצועת עזה, מסרה הנאשמת לפעילי הארגון בעזה את כרטיסי הזיכרון של הטלפון הנייד וכן את כל התיעוד שערכה בכתב.

עוד עולה מכתב האישום, כי "במהלך חודש מרץ 2015, הגיעה הנאשמת למוצב אימונים צבאיים של ארגון אלמוג'הדין בעזה, שם הדריכו אותה איך מרכיבים מטען חבלה על כל השלבים והיא הסכימה לבצע פיגוע בעזרת המטען לאחר שתעבור אימון נוסף בהכנת מטען חבלה, ובכך קשרה קשר לסייע לאויב במלחמתו בישראל וכן קשרה קשר לגרום למותם של ישראלים באשר הם ישראלים בכוונה לפגוע בביטחון המדינה".

כתב האישום נגד נסרין חסן עבדאללה מייחס לה ארבעה אישומים בגין ביצוע עבירות של סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, ריגול, מגע עם סוכן חוץ, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת.