בעוד חברי הכנסת סידרו לעצמם היום (שלישי) העלאת שכר לכל ח"כ, החיילים לא נשארו אדישים ופרצו במחאה נגד שתי החלטות של נבחרי הציבור. האחת, העלאת השכר שלהם ומנגד אי העלאת דמי הקיום של החיילים.

עמוד הפייסבוק "חיילים מצייצים", שאצלו נולדה המחאה, הציף את הפוסט הראשון ולאחריו מאות נוספים הצטרפו והעלו תמונות ללא הזהות שלהם עם אמירות קשות נגד נבחרי הציבור. "זו הזדמנות להגיד לחברי הכנסת שאנחנו חיילי צה"ל מתביישים בכם" אמר סמל נ' למעריב און ליין.


מחאת החיילים. צילום: עמוד הפייסבוק "חיילים מצייצים" 

"לא מספיק שהם החליטו להתעלם מהצעת החוק להעלאת המשכורות שלנו, בשיא הבושה הם הרימו את היד למען המשכורת שלהם. מה ביקשנו? כמה מאות שקלים כדי לשרוד את החודש בכבוד? הם, שמרוויחים 30 אלף שקל יזכו לתוספת של למעלה מאלף שקל ומה אנחנו? נמשיך לשנורר את ההורים? להתחנן לחמישים שקל כל מוצאי שבת? אין גבול לבושה" אומר נ' לוחם ביחידה קרבית שנלחם בקיץ שעבר במבצע צוק איתן.

"קוראים לכנסת לחזור לשפיות" 

אחד החיילים קרא בעמוד הפייסבוק לחבריו לנהוג כמוהו ולקחת חלק במחאה ברשת החברתית "אחיי החיילים, אני קורא לכם להצטרף אלי ולפתוח מחאת רשת, מחאת השכר. הצטלמו עם כומתה על הראש ודף שמסתיר את פניכם ועליו הכיתוב - "אבל עני חייל". נפרסם את התמונות שלכם עד שהכנסת תחזור בה מהחלטה אומללה לבטל את העלאת 700 השקלים לחיילי צה"ל החל מינואר".

כמה דקות לאחר מכן עמוד הפייסבוק של חיילים מצייצים הוצף במאות תמונות של לוחמים מכלל היחידות. "אנחנו קוראים לכנסת לחזור בה ולחזור לשפיות" אמר אחד הגולשים שהעלה את תמונתו. "בדיוק כמו במחאה של "דוד הנחלאווי" שבה הצלחנו להראות שנעשה לו עוול, גם כאן אנחנו נציף את הרשת עד אשר ישמע קולנו" הוא הבטיח.

לוחם אחר אמר למעריב און ליין: "יש הסכמה מכל מי ששכל בראשו, ששכר החיילים הוא בושה חברתית אחת גדולה. הגיע הזמן שאלה שתורמים את נשמתם למען המדינה יזכו ליחס קצת יותר טוב ממנה" סיכם לוחם אחר שלקח חלק במחאה.