ארבעה חיילי צה"ל נפגעו הלילה (רביעי) מירי במהלך פעילות מבצעית למעצר מבוקשים ואיתור אמצעי לחימה במחנה הפליטים קלנדיה בעקבות שני ניסיונות לבצע פיגוע דריסה של כוחות הביטחון בשני מוקדים במחנה. באחד מהניסיונות, הכוח הגיב בירי והרג את המחבל. החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי. נסיבות האירוע נבדקות ונבדק החשד שהחיילים נפצעו מירי כוחותינו.מבית החולים הדסה עין כרם נמסר במהלך הבוקר כי אל יחידת הטראומה פונו בלילה שלושה פצועים מהאירוע, בני 19 ו-20. ביניהם שני פצועים באורח קל ופצוע אחד באורח בינוני. בנוסף, פצוע רביעי בן 28 מהפיגוע התפנה עצמאית לחדר המיון בהדסה הר הצופים במצב קל.
 

אתמול התקבל דיווח על חשד לפיגוע על רקע לאומני במודיעין. פועל באתר בנייה בשכונת הציפורים במודיעין שתקף בכלי קהה מנהל עבודה במקום ולאחר מכן תקף באמצעות כלי קהה אחר עובד באתר סמוך ופצע אותם באורח בינוני. פועלים באתר הבנייה השתלטו על התוקף וכוח משטרתי שהגיע במהירות אל המקום עצר את התוקף והעביר אותו לחקירה.מממצאים ראשוניים עולה כי התוקף, בן 37 מבית סירא, השוהה באישור בישראל ביצע את התקיפה, כאשר מתחזק החשד כי מדובר במניע לאומני. חקירת החשוד על ידי משטרת ישראל וכוחות הביטחון נמשכת. מהמרכז הרפואי "שיבא" נמסר כי שני הפצועים שהגיעו כתוצאה מהתקיפה באתר הבנייה מטופלים בחדר ההלם בבית החולים. מצבו של אחד הפצועים קשה והשני במצב בינוני.


ביום שני, נפצעו 11 בני אדם, בהם תינוק בן שנה וחצי, בפיגוע דריסה תחת גשר המיתרים בירושלים, על ידי רכב שנשא לוחית זיהוי ישראלית.

מדובר ברכב פרטי, שנושא לוחית זיהוי ישראלית, שהגיע לתחנת האוטובוס, בה איתר הנהג קבוצת ישראלים, התנגש בהם בעוצמה, ויצא החוצה כדי לדקור אותם, לא לפני שהתנגש בברז כיבוי. הפצועים טופלו על ידי צוותי מד"א והועברו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם. המחבל נורה על ידי מאבטחים ואנשי משטרה שהוזעקו למקום בתוך שניות וחוסל. ברכבו נמצא גרזן.