כוחות הביטחון תפסו הבוקר (שלישי) את המחבל אשר ביצע לפני יומיים את פיגוע הדקירה הרצחני ביישוב עתניאל, בו נרצחה דפנה מאיר ז"ל. לאחר שדקר אותה בסכין נמלט המחבל מהיישוב ונעשו מאמצים רבים לאתרו. סריקות נערכו בכפרים הסמוכים, והבוקר, כאמור, הכוחות איתרו אותו בביתו. בסרטון שפורסם ע"י דובר צה"ל נראים רגעי הלכידה של המחבל, שהוצא ממיטתו והועבר לחקירה.


לכידת המחבל מהפיגוע בעתניאל

לפי דיווחים פלסטינים, מוראד באדר עבדאללה עדאיס מהכפר חירבאת כרמא הוא המחבל אשר ביצע את הפיגוע ונעצר הלילה. ככל הנראה, המחבל הוסגר לשב"כ על ידי תושבי הכפר.


בהודעה שפורסמה ע"י השב"כ נכתב הבוקר כי "במסגרת פעילות מודיעינית ובמבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל (חטמ"ר יהודה ויחידת דובדבן) נעצר חשוד בביצוע הפיגוע בעתניאל בו נרצחה דפנה מאיר ז"ל. החשוד, קטין בן 16 תושב אחד מכפרי הסביבה, הועבר לחקירת שב"כ". לאחר חקירה ראשונית הודה המחבל במעשה.

בתוך כך, בעתניאל יחלו לבדוק הבוקר כיצד חדר המחבל ליישוב, זאת לאחר שהתברר כי לא מדובר בפועל בניין כפי שסברו תחילה. כחלק מהבדיקה, יצפו שוב במצלמות האבטחה במטרה לגלות איך נכנס המחבל ליישוב - האם דרך השער הראשי או דרך נתיב הבריחה בו בחר מאחורי ביתה של דפנה מאיר ז"ל.

כמו כן, לאחר שהתבררה זהות המחבל תתקיים הערכת מצב מחודשת ובמערכת הביטחון ישקלו האם לבטל את ההחלטה הגורפת האוסרת על פועלים פלסטינים להיכנס ליישובים לאחר שכאמור הובהר כי לא מדובר בפועל שעבד במקום.

המחבל שנתפס לפי דיווחים פלסטינים