הסרטון שפורסם מתעד את ניסיון הפיגוע אשר התרחש הבוקר (שבת) ביישוב ענתות שצפונית לירושלים. נערה פלסטינית כבת 13הגיעה סמוך לשעה 08:00 לשער הכניסה ליישוב. לוחם מג"ב שאבטח בשער ניגש אליה לברר את זהותה וירה בה לאחר שהיא שלפה סכין וניסתה לדקור אותו. בוידאו ניתן לראות את המרדף שהחל לאחר שהפלסטינית ניסתה להימלט ממנו. הלוחם לא נפגע ואילו המחבלת נפצעה קשה ומאוחר יותר כוחות ההצלה קבעו את מותה. מתחקור ראשוני עולה כי המפגעת רבה עם משפחתה ויצאה מביתה בענתא עם סכין ובכוונתה למות. אביה, שחיפש אותה והגיע זמן קצר לאחר האירוע,


תיעוד הפיגוע בענתות

נעצר לחקירה בתחנת המשטרה במעלה אדומים.מקורות פלסטינים פירסמו שהמחבלת שחוסלה היום בניסיון הפיגוע דקירה בענתות היא ראקיה עיד מוחמד אבו עיד בת ה-13 מהכפר הסמוך ענאתא.


גופתה מועברת לפלסטינים במת"ק חברון.שעות ספורות לאחר ניסיון הפיגוע אמר ח״כ עיסאוי פריג׳ (מרצ) כי ישראל "מוציאה להורג ילדים ללא משפט": "היום נורתה למוות ילדה בת 13. מי שיורה למוות בילדה בת 13, אפילו אם היא מחזיקה בידה סכין, מוציא להורג ללא משפט", אמר חבר הכנסת ממרצ. הוא תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיצא נגד שרת החוץ השבדית שתקפה את ישראל, ואמר כי "במקום לתקוף את השבדים, טוב יעשה נתניהו אם יסתכל טוב פנימה אל מדינתו שלו, מדינה שמוציאה להורג ילדים ללא משפט".