המחבל החשוד בביצוע פיגוע הדקירה בקניון במעלה אדומים שלשום (שישי) נעצר הלילה על ידי כוחות הביטחון, כך הותר לפרסום הבוקר. סעדי עלי אבו חאמד, בן 21 מעזרייה. קרוב משפחה של סעדי חייג 100 למשטרה ואמר כי הוא מעוניין להסגיר את עצמו לאחר שהבין שזהותו ידועה. במערכת הביטחון מעריכים כי המחבל הסגיר את עצמו באמצעות בני משפחתו בכדי למנוע את הרס הבית של המשפחה. אמש, לאחר שהופץ הסרטון מהפיגוע ועלה ברשתות חברתיות של ערוצים פלסטינים, טוענים במערכת הביטחון כי הבינו בני משפחתו של המחבל כי זהותו ידועה לכוחות הביטחון ומעצרו הוא רק שאלה של זמן.

מאז הפיגוע, ניהל השב"כ מצוד אחר המפגע וזאת עד למעצרו כאמור הלילה. בחקירתו הראשונית קשר עצמו סעדי לביצוע הפיגוע והוא הועבר להמשך חקירת שב"כ.
 
בתוך כך, מוסיף להיות קשה מאוד מצבו של הפצוע מהפיגוע בקניון מעלה אדומים, צביקה כהן. הוא מטופל ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגיה בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מונשם ומורדם, ועדיין נשקפת סכנה לחייו.

כהן, המאבטח בן ה-48 נפצע באורח אנוש לאחר שהותקף בגרזן בקניון מעלה אדומים. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו טיפול רפואי לפצוע ופינו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, כשהוא מחוסר הכרה ומונשם, עם סימני אלימות בפלג גופו העליון. 

כוחות משטרה רבים בשיתוף משמר הגבול וכוחות ביטחון נוספים בסיוע מסוק פתחו במרדף אחר החשוד בדקירה. בהערכת המצב של מפקד מחוז ש"י ניצב שלומי מיכאל אמר אז כי "מדובר באירוע קשה, אנחנו נעשה הכל כדי לשים את ידינו על המפגע".