אחרי המחדל, ממשיכה הענישה: מפקד גדוד בחטיבת כפיר קיבל נזיפה פיקודית היום (שלישי) בעקבות המחדל שהתרחש בפיגוע בהר ברכה, כאשר חיילים הפקירו נשקים. מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, קיבל את מסקנות התחקיר של אירוע הדקירה שאירע סמוך להר ברכה והצעדים עליהם המליץ מח"ט כפיר, אל"מ גיא חזות. אלוף נומה נזף נזיפה פיקודית במפקד הגדוד על אחריותו באירוע.

הנזיפה הפיקודית מצטרפת לשורת צעדי הענישה שהתקבלו בסוף השבוע. בתחילת השבוע החליט מפקד אוגדה 340 להדיח שני מפקדים מתפקידם ולהשעות את מפקד הפלוגה, בעקבות אירוע דקירת החיילים בעמדה צבאית סמוך להר ברכה. באירוע שהתרחש ביום רביעי בשבוע שעבר, שני מחבלים הצליחו לדקור שני חיילים במוצב, אחד באורח בינוני ואחד באורח קל ולאחר מכם נמלטו מהמקום.
"חריגה חמורה"

למפקד אוגדה 340, תא"ל אורן אבמן שהחליט על שורת צעדי הענישה, הוצג תחקיר מקיף שבוצע על ידי מפקד חטיבת כפיר. במשך שעה ארוכה התקיימו סריקות נרחבות ללכידת המחבלים מחשש כי הם הצליחו לחטוף את נשקי החיילים, אולם בסוף התברר כי שני הנשקים נמצאו בעמדת השמירה שהייתה מוזנחת ומטונפת ברשלנות שפגעה במבצעיות העמדה. מדובר צה"ל נמסר כי "גם התחקיר שבוצע הצביע על ליקויים באופן ביצוע המשימה וחריגה חמורה בסולם הנורמות והערכים של לוחמים בנושא שמירה על הנשק האישי, רעות ודבקות במשימה".

מפקד האוגדה תא"ל אבמן, קיבל את תוצאות התחקיר וההמלצות שעלו בו, והחליט על שורה של צעדים משמעתיים שיינקטו. בין היתר, למפקד הפלוגה נרשמה הערה פיקודית על ידי מפקד האוגדה ובנוסף, הוא הושעה מפיקוד לשנה הקרובה. כמו מפקד נוסף וסמל המחלקה הודחו מתפקידם. גורם צבאי מסר כי בעניינם של שני הלוחמים שנפצעו באירוע תתקבל החלטה כשישובו לפעילות צבאית לאחר החלמתם מפציעתם.