הוועדה המייעצת לעניין מינויים לתפקידים בכירים בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל, אישרה היום (שני) את מועמדותו של נדב ארגמן לתפקיד ראש השב"כ. ממשרד ראש הממשלה נמסר "במסגרת התהליך לגיבוש ההחלטה, נפגשה הוועדה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש השב"כ היוצא יורם כהן ועם המועמד נדב ארגמן". ארגמן יכנס לתפקיד  מעמדת סגן ראש השב"כ וצפויים לו לא מעט אתגרים שבראשם התמודדות הארגון עם גל הטרור הנוכחי.



"לנדב ארגמן ניסיון מבצעי ופיקודי מוכח ועשיר ביותר בשירות הביטחון בכללי. אני סמוך ובטוח כי השב"כ תחת פיקודו ימשיך להתחזק במישור המבצעי והטכנולוגי וימשיך להגן על ביטחון ישראל" אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ההודעה על בחירתו. ארגמן התגייס לצה"ל ליחידה מובחרת בשנת 1978, בשנת 1983 התגייס לשירות הביטחון הכללי ושירת במגוון רחב של תפקידים מבצעיים. בין 2003-2007 כיהן ארגמן כראש אגף המבצעים בשב"כ, ולאחר מכן היה ארבע שנים נציג השב"כ בארה"ב. לאחר מכן מונה לתפקיד סגן ראש השירות במשך שלוש שנים. בספטמבר 2014 הושאל לוועדה לאנרגיה אטומית, ובספטמבר 2015 חזר לתפקיד סגן ראש השירות בעקבות בקשתו של ראש השירות יורם כהן, עם מינוי של רוני אלשיך למפכ"ל המשטרה.


"ניסיונו העשיר והמגוון של נדב במהלך שנות שירותו בשב"כ בשילוב עם יכולותיו האישיות והמקצועיות, יאפשרו לו להוביל את השירות בהצלחה אל מול אתגרי ההווה והעתיד" אמר ראש השב"כ יורם כהן. "אני מאמין כי מינויו של נדב, מועמד שצמח בשורות הארגון, יאפשר לשירות לממש את ייעודו על הצד הטוב ביותר. מאחל לנדב הצלחה רבה בתפקידו".