מתיחות בדרום: חיל האוויר תקף היום (שישי) מטרת חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי של שלוש פצצות מרגמה מוקדם יותר הבוקר באזור העוטף. מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר מטרה המהווה תשתית טרור השייכת לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הירי שבוצעו בימים האחרונים על ידי ארגון הטרור חמאס לעבר כוחות צה"ל שעסקו בפעילות מבצעית סמוך לגדר המערכת. באירוע הירי של פצצות המרגמה לעבר כוח צה"ל לא היו נפגעים. בתוך כך הבוקר יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, בקריה בתל אביב בעקבות ההסלמה באזור עוטף עזה ומציאת מנהרת חמאס. בישיבה ישתתף גם הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט.

 

עוד נמסר מדובר צה"ל כי "צה"ל רואה בפעילות טרור כהפרת ריבונותה של מדינת ישראל, ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי הבלעדי לפעולות טרור אלו. צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש על מנת להשמיד את כל המנהור התת קרקעי. השקט ושגרת החיים התקינה הינם אינטרס הדדי ונשאף שיישמרו"

אתמול תקפו מטוסי חיל האוויר ארבע מטרות של חמאס ברצועת עזה בעקבות ירי פצצות המרגמה לעבר כוחות צה"ל ביומיים האחרונים. בנוסף, השיבו כוחות צה"ל אש מירי טנקים. על פי דיווחים פלסטינים, נהרגה תושבת הרצועה כבת 60 בתקיפת חיל האוויר ממזרח לחאן יונס. אדם נוסף נפצע באורח קל. "צה"ל תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר ארבע מטרות המהוות תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הירי שבוצעו בימים האחרונים על ידי ארגון הטרור חמאס לעבר כוחות צה"ל שעסקו בפעילות מבצעית סמוך לגדר המערכת", נכתב בהודעה.

מוקדם יותר אתמול נחשפה מנהרת טרור נוספת מרצועת עזה לתוך שטח ישראל, השנייה במספר בחודש האחרון. עבודות החישוף, צפויות להימשך בתקופה הקרובה בגבול הרצועה. מנהרת הטרור, שדבר קיומה הותר לפרסום בשעות הצהריים, נמצאת בעומק של 26 מטרים, ונראית מוכנה ותקינה לשימוש. עדיין לא ידוע אם מדובר באחת חדשה, או בכזו שכבר הייתה מוכנה לשימוש מתקופת מבצע צוק איתן.

ממשיכים לנסות ולפגע. המנהרה שצה"ל חשף בדרום הרצועה. צילום: דובר צה"ל ממשיכים לנסות ולפגע. המנהרה שצה"ל חשף בדרום הרצועה. צילום: דובר צה"ל