חלקים מהמכתב ששלחה המתלוננת המרכזית נגד תא"ל אופק בוכריס לפני כשנתיים, מכתב שמהווה ראייה מרכזית בתיק כנגד הקצין הבכיר, פורסמו היום בחדשות 22. "כבר הרבה זמן אני מתלבטת אם לכתוב לך", כתבה המתלוננת, זמן רב לפני שהחלה החקירה. "ברור לי שנוצר מצב לא תקין והחלטתי לצאת לאור ולא לשתוק יותר. במהלך השירות שלי כחיילת שכבת איתי ויצרת איתי מצבים אינטימיים כנגד רצוני".
המתלוננת המשיכה וכתבה "אני הרגשתי שכל הדברים שקורים הם באופן הזוי ומעוות לגיטימיים ונכונים. היום אני מבינה שבאותם רגעים אני מבינה שניצלת אותי. אני מבינה שכל מה שקרה שם היה ניצול המעמד והיכולת שלך להפעיל לחץ פסיכולוגי כחיילת. מיותר לציין שאני בטראומה ושהדבר השפיע עליי מאוד. כל מערכות האמון שלי קרסו. התפקוד היומיומי שלי נפגע באופן משמעותי".

בהמשך כתבה החיילת כי מטרת המכתב היא "קודם כל שתבין שהשארת אצלי צלקת בנפש. אם היית קצת ער למצב, הייתי מבין שאני לא רוצה את זה. אני ממש מקווה שלא עשית את זה עוד פעם. אסור לך לפגוע ככה ולנצל את הסמכות שלך באופן מעוות ורע. אתה תא"ל בצבא עושה דברים רציניים אבל בפן האישי יש לך בעיה רצינית. אני מבקשת שתכבד את הבקשה שלי ולא תיצור איתי את הקשר". 

"זהו קרב חיי" תא"ל אופק בוכריס הגיב הערב לכתב האישום שהוגש נגדו. "להאשמות האלו אין שחר, לא היה ולא נברא", אמר הקצין בהצהרה לעיתונות בפתח ביתו. "כרגע יש נייר שאומר שעשיתי כך וכך. למרות שלא אתייחס לחומר הראיות, כל מי שעיין יודע". 

בוכריס אמר כי החליט לדבר "באופן יוצא דופן, לאחר שלושה חודשים", כי הוא "חייב הסבר לציבור ששירת, לעמיתי המפקדים ולפקודים ששירתו תחתיי. קיבלנו בהלם את כתב האישום. האמת תצא לאור, זהו קרב חיי". 

כזכור, הפרקליט הצבאי הראשי (פצ"ר) תא"ל שרון אפק החליט היום להמליץ על הגשת כתב אישום חמור בגין אונס ומעשים מגונים נגד תת אלוף אופק בוכריס. בבית הדין הצבאי המיוחד הוגש היום את כתב אישום נגד תא"ל בוכריס, שמייחס לו כתב עבירות של אינוס, מעשה סדום, מעשה מגונה, והתנהגות שאינה הולמת. מהפרקליטות נמסר כי "כתב האישום הוגש לאחר הליך שימוע ממושך ומעמיק שנערך עם באי כוחו של הקצין", וכי "מדובר בקצין ולוחם עתיר זכויות, לכן ההחלטה התקבלה בלב כבד".

"במסגרת חקירה יסודית, עלו ראיות לכאורה לכך שהקצין ביצע מספר עבירות מין חמורות כלפי חיילת זוטרה בשירות חובה, וכלפי קצינה, בעת שהשתיים שירתו תחת פיקודו כמפקד חטיבת 'גולני'. על כן, החליטה הפרקליט על הגשת כתב האישום", הסבירו בפרקליטות. תא"ל אופק בוכריס וסנגוריו מטעם הסנגוריה הצבאית מסרו בעקבות ההודעה: "אנו מצרים על החלטתו של הפרקליט הצבאי הראשי וסבורים כי מדובר בהחלטה שגויה מיסודה". עוד מסרו עורכי הדין כי "בתהליך השימוע הצגנו בפני הפצ"ר בעיות קשות שעולות לאורכו ולרוחבו של התיק. אנו בטוחים כי נצליח להיאבק ולהוכיח את חפותו של תא"ל בוכריס בבית הדין וכי ייעשה משפט צדק".