"בעקבות פרסומים שונים אבהיר, שהודאתי בכתב האישום היא מלאה ואני לוקח אחריות מלאה על המעשים המפורטים בו", כך אמר הערב (חמישי) תא"ל אופק בוכריס במכתב התנצלות כלפי המתלוננות נגדו בפרשת עבירות המין שבגינן נאלץ לפרוש משירותו הצבאי. בהמשך למכתב חידד בוכריס כי "הפרסומים בכלי התקשורת ביחס להסדר הטיעון של מי שמציגים עצמם כמקורביי, אינם על דעתי". את המכתב בחר בוכריס לפרסם לאחר שאחת המתלוננות נגדו הביעה הסתייגות מההסכם והודיעה כי אם לא תהיה התנצלות ונטילת אחריות מצד הקצין, היא תתנגד להסדר הטיעון ותמנע אותו. עם פרסום המכתב, צפויים הצדדים לחתום על הסכם הטיעון עוד היום.

מכתב ההתנצלות פורסם לאחר שאתמול הגיעה המתלוננת הראשית בפרשה, א', ששירתה תחת אופק בלשכתו בעת שהיה מפקד חטיבת גולני. א' נפגשה עם עורכת דינה אביטל בן נון והתובעת הצבאית הראשית אל"מ שרון זגגי פנחס, במטרה לשמוע על תוכן העסקה במלואה. בסיום הפגישה, שארכה למעלה משעתיים, יצאה המתלוננת כשהיא מאוכזבת מניסוח חלק מהסעיפים והביעה הסתייגות.

התובעת הצבאית הבטיחה לה כי ההסתייגות שלה תובא בפני עורכי דינו של בוכריס ובפני המגשר השופט אילן שיף. "התביעה הצבאית עדכנה אותנו בפרטי ההסדר", מסרה המתלוננת באמצעות עורכת דינה. "ההסדר גובש לאחר הליך גישור ממושך ולאחר שנשקלו הראיות ע"י השופט המגשר. ההסדר המוצע מקבל במלואו את גרסת המתלוננת, אשר נותרה עקבית ומהימנה עוד מעת הגשת התלונה במצ"ח ואשר אינה שנויה במחלוקת".

אופק בוכריס ורעייתו בבית המשפט, צילום: אבשלום ששוניאופק בוכריס ורעייתו בבית המשפט, צילום: אבשלום ששוני

הודה בקיום מין בהסכמה

במסגרת הסכם הטיעון שהצדדים הגיעו אליו בתחילת השבוע, כפי שפורסם לראשונה ב"מעריב-אונליין", יודה בוכריס ב"התנהגות לא הולמת" ובבעילה אסורה עם המתלוננות, דבר שהכחיש בעבר באופן נחרץ, אך לא יורשע בעבירות המין החמורות, בהן סעיף של אונס, בהן הואשם בתחילה. בעקבות ההסכם, בוכריס צפוי להיות מורד בדרגה, אך לא יישלח למאסר. ההתקרבות בין הצדדים הגיעה אחרי שלושה מפגשים ארוכים בין סנגוריו של בוכריס, עודד סבוראי, רועי בלכר ומיה שגיא, לתובעת הצבאית אל"ם שרון פנחס זגג. את הליך הגישור ניהל השופט האלוף (מיל') אילן שיף.

כזכור, פרשת בוכריס החלה לפני כתשעה חודשים, לאחר שחיילת ששירתה תחתיו בהיותו מפקד חטיבת גולני טענה כי הוא ביצע בה מעשים מגונים. לאחר שהגישה נגדו תלונה, נפתחה חקירת מצ"ח ובמהלכה קצינה בכירה ששרתה במטהו של בוכריס התלוננה גם היא. בוכריס, שהיה קצין מוערך ובולט, פרש מהשירות בעקבות החקירה. כתב האישום שהוגש נגדו כלל 17 אישומים חמורים, 16 מתוכם של עבירות מין.

מכתב ההתנצלות של תא"ל אופק בוכריסמכתב ההתנצלות של תא"ל אופק בוכריס