תרחיש הבלהות של צה״ל התממש הערב (שלישי) בבית הדין הצבאי בקריה. במשך עשרה חודשים עשו בצה״ל מאמץ עצום להתרחק מההליך השיפוטי. אולם הערב עורכי דינו של אלאור אזריה, אייל בסרגליק, כרמית שחיבר ואילן כ״ץ, לאחר קרב משפטי לא פשוט מול התביעה הצבאית ושלושת השופטים, זכו בפעם הראשונה מאז החל המשפט לניצחון סוחף ואולי המשמעותי ביותר מאז תחילת הפרשה.

כבר מהבוקר הם דרשו מבית הדין לשמוע את ההקלטה מהמפגש בין מח״ט כפיר לבין אביו של החייל צ׳רלי אזריה. השופטים טענו כי דרך הגשת הבקשה לא מקובלת ודחו את בקשתם. לצד זה השאירו השופטים פתח קטן להגשת בקשה חדשה. במשך 10 שעות עלו והעידו עדי האופי בזמן שיתר עורכי הדין עסקו בהכנת בקשה חדשה.

"מעלה תהיות באשר להתנהלות" 

סמוך לשעה 7 בערב הצליחו עורכי הדין לשכנע את בית המשפט ללכת לשעה אחת לצד ולשמוע את ההקלטות. כשחזרו השופטים הם העידו כי ההקלטות הדהימו אותם. ״שמענו לא פעם את המח״ט מסביר לאבא של הנאשם כי הוא נשלח מטעם הצבא״ אמרו השופטים. ״הדבר מעלה תהיות באשר להתנהלות. ולכן אנחנו שוקלים לאשר את זימונו של מח״ט כפיר״.

הצבא נגרר למבוכה. אזריה. צילום: אבשלום ששוניהצבא נגרר למבוכה. אזריה. צילום: אבשלום ששוני


בשלב הזה עשה עורך הדין נדב ויסמן את מה שלא עשה במשך כל המשפט כולו. כחצי שעה הוא עמד חסר אונים מול הרכב בית הדין והתפתל בניסיון לשכנע אותם שאין כלום ושום דבר בהקלטות. השופטים לא השתכנעו וקבעו שביום שלישי הבא המח״ט, מי שכל צמרת צה״ל מאוד לא רצתה שייגרר למשפט, יעלה על דוכן העדים ויאלץ לענות על שאלות קשות מאוד. האם נשלח מטעם צה״ל? ואם לא מדוע שיקר לאבא של החייל? ואם כן, מהי המשמעות של צמרת הקצינים הבכירים שניסו להיכנס לתוך ההליך השיפוטי, בניגוד גמור למה שצה"ל טען לאורך כל הדרך.

המח״ט יצטרך למצוא את הדרך לענות על השאלות הקשות ולהחליט אם לשקר לבית הדין או לספר את האמת ולגרור אחריו את כל צמרת הצבא לאירוע המביך הזה.