שתי המתלוננות בפרשת עבירות המין שבהן הורשע אל"ם אופק בוכריס זועמות על הניסיון של הקצין הבכיר לחזור בו מהודאתו באמצעות ראיון שהעניקה רעייתו נעמה לאולפן שישי וחלק ממנו שודר אתמול בערוץ 2. המתלוננת הראשית בפרשה א' הגיבה בזעם לדברים היוצאים מתוך הראיון. בהודעה שהוציאה באמצעות עורכת דינה אביטל בן נון מסרה א': "לאור התנהלותו רצופת השקרים של בוכריס בפרשה זו, לא הופתענו מהפרומו לראיון עם אשתו בערוץ 2".

היא הוסיפה כי "בוכריס מכיר את חומר הראיות בתיק ויודע שאילולא הודה ונטל אחריות על מעשיו, היה מורשע בעבירות אינוס ונשלח אל המקום הראוי לו - מאחורי סורג ובריח. בכך עשה טובה גדולה לעצמו ולעצמו בלבד. מאידך, מנסה בוכריס להמשיך למכור לציבור, וכנראה גם לאשתו, שהוא חף מפשע".


אופק בוכריס בבית הדין. צילום: אבשלום ששוני אופק בוכריס בבית הדין. צילום: אבשלום ששוני

עוד נמסר בהודעה: "אין לבוכריס שום כוונה אמיתית להילחם על חפותו במקום המיועד לכך – בבית הדין, ולכן נבחר עיתוי פרסום הראיון לאחר שחלף המועד לערעור על פסק הדין. במקום לפזר דיבורים חסרי כיסוי, יכול בוכריס לבקש להאריך מועד לצורך הגשת הערעור ולבקש לחזור בו מהודייתו ולנהל את התיק. אם ינקוט במהלך כזה ואם דעתנו תישמע ע"י הפרקליטות הצבאית אנו נסכים לכך. אין לנו עניין בהודאות שהן הודאות שווא".

"לא קצין ולא ג'נטלמן" 

בראיון עצמו אומרת נעמה הרעיה: "אופק עשה את זה בשבילנו, רציתי שיעזבו אותו בשקט. כשיצאנו לדרך אמרתי כאילו עד הכלא. יכניסו אותך לכלא. אמרתי לעצמי, על מה, בשביל מי? אז אז יגידו שבסוף הוא הודה", אומרת נעמה בראיון. "באיזשהו שלב כבר כל כך נמאס מזה, הפחד שזה באמת יחלחל, ואני רואה את אופק ככה יום אחר יום. אני אומרת לו 'לך תגיד שגם רצחת אותן. שיעזבו אותך בשקט אחר כך'", שחזרה נעמה את השיחה עם בעלה, "לך תגיד, תגיד משהו".

מוקדם יותר הוציאה הודעה גם המתלוננת השנייה, הקצינה ל', באמצעות עורך הדין גיא פלנטר ורעות רחמן: "הפרומו ששודר משקף ניסיון של עבריין מין מורשע לחזור בו מהודאתו בבית הדין ובפני כל הציבור בישראל -  במכתב 'נטילת אחריות' שפרסם בחתימתו, הרי שמדובר בהתנהלות מבישה ומכוערת שאינה הולמת גם את הדרגות שעדיין נותרו לו (בחסד) על כתפיו. יחד עם זאת, בשים לב להכחשותיו הגורפות והשקריות בפני הציבור בטרם התייצב בבית הדין והודה במיוחס לו אין כאן שום חדש. זה האיש וזו דרכו. לא קצין ולא ג'נטלמן".

כזכור בתחילת חודש פברואר אישר בית הדין הצבאי בקריה בתל אביב את גזר דינו של בוכריס, שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בבעילה אסורה בהסכמה ובהתנהגות שאינה הולמת. הרשעתו של בוכריס גררה מחאה ציבורית גדולה, זאת בין השאר בשל העונש המקל - הורדה בדרגה לאלוף-משנה - שעליו סיכמו הצדדים.