מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי המזל"ט מדגם רוכב שמיים שהתרסק בסוריה נפל, ולא הופל בידי צבא סוריה כפי שטענה רשת אל-מנאר של החיזבאללה. ממצאי התחקיר עדיין לא הצליחו לקבוע בוודאות אם מדובר בטעות אנוש או בתקלה טכנית, אך מסתמן שמדובר היה בטעות אנוש. התחקיר לבירור נסיבות האירוע נמשך. בצה"ל הדגישו כבר אתמול כי אין חשש לדליפת מידע. 
כזכור, ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה, אל-מנאר, דיווח אתמול כי צבא סוריה הפיל מטוס ישראלי ללא טייס מעל לעיר קוניטרה שבגולן הסורי.  בנוסף לכך, משרד ההגנה הסורי הודיע כי מערך ההגנה האווירי בצבא סוריה הפיל מטוס ללא טייס בפרברי קוניטרה. 

האירוע קרה יום לאחר שארגון "אל-מרסד" הסורי לזכויות אדם דווח מעדי ראייה כי מטוסי קרב ישראליים תקפו רכב בפרברי העיר קונייטרה. הרכב נשרף כליל והנהג נהרג. בדיווחים נוספים נאמר כי ההרוג הוא יאסר א-סייד, שהיה חבר במיליציה של "כוחות ההגנה על המולדת", מיליציה המזוהה עם אסד. לפי דיווחים בסוריה, מדובר ככל הנראה במפקד במערך ההגנה האווירית בצבא הסורי.

שתי התקיפות אירעו לאחר שביום שישי חשף צה"ל שמטוסים ישראליים תקפו בסוריה, והותקפו בטילי נ"מ על ידי צבא אסד, תקרית שעוררה הדים באזור וגררה את זימונו של שגריר ישראל ברוסיה לשיחת הבהרה. 

בצה"ל הסבירו אז כי חיל האוויר תקף מספר מטרות בסוריה - אמצעי לחימה אסטרטגיים, טילים מתוחכמים או רכיביהם שהיו מיועדים לחיזבאללה. כמו כן נמסר כי במהלך הפעילות שוגרו טילים נגד מטוסי צה"ל בעת שהיו בשטח האווירי של ישראל, והובהר כי בשום שלב לא נשקפה למטוסים סכנה ולא היו נפגעים לכוחותינו.