"אני ממשיך את הדרך של דוד שלי ורוצה להגיע לאן שהוא הגיע", אומר בהתרגשות לוחם גולני חוסיין חג'לה (19), שנקרא על שם דודו סא"ל חוסיין עאמר, שפיקד על גדוד 12 של חטיבת גולני ונפל בעת מילוי תפקידו בשנת 1996 בלבנון. חג'לה, שנולד וגדל בכפר ג'וליס בגליל, חלם מילדותו לשרת בגולני. "זו מסורת במשפחה שלנו להתנדב לגולני. זו החטיבה מספר אחת וחשוב לי לעשות שירות משמעותי", הוא מסביר ומדגיש: "גדלנו על המורשת של דוד שלי".חג'לה התגייס לגולני לפני חצי שנה, ולאחר שסיים את ארבעת חודשי הטירונות המשיך את המסלול בהכשרה מתקדמת. ביוני יסיים שלושה חודשי אימון מתקדם, ואז הוא צפוי להמשיך כלוחם בגדוד 13 של גולני.סא"ל חוסיין עאמר ז"ל. אחיינו ממשיך את דרכו בגולני. צילום: דובר צה"לסא"ל חוסיין עאמר ז"ל. אחיינו ממשיך את דרכו בגולני. צילום: דובר צה"לרוב לוחמי העדה הדרוזית משרתים במשמר הגבול או בגדוד הדרוזי חרב. אתה מרגיש יוצא דופן?
"בג'וליס הרבה מתגייסים למג"ב, אבל במשפחה שלי יש מסורת של גיוס לגולני. המשפחה תמכה בהחלטתי להמשיך את המסורת".איך החבר'ה בגולני?
"אנחנו משפחה אחת גדולה. כל אחד עוזר לאחר. אנחנו עוברים את התרגילים הכי קשים, ומי שלא חזק מנטלית לא מחזיק מעמד".היו רגעי שבר במהלך הטירונות וההכשרה?
"ההכשרה קשה, אבל הסיפוק עצום. יש לנו גאוות גולני. אני מרגיש שגולני משנה ומעצבת אותי. ההכשרה מחשלת ונותנת תחושת אחריות".אתה חושב על קריירה צבאית בעתיד הרחוק יותר?
"אני רוצה ללכת בהמשך לקורס מ"כים, ואחר כך אולי לקורס קצינים. אני ממשיך את הדרך של דוד שלי ורוצה להגיע לאן שהוא הגיע".חג'לה השתתף השבוע במרוץ גולני – מהחרמון לאילת. המרוץ החוצה את ישראל מצפון לדרום, לאורך 830 קילומטר, הפך למסורת קבועה בחטיבה. "נהגים ואנשים שרואים אותנו צופרים ומעודדים אותנו במרוץ. ההרגשה היא שכל העם עם הגולנצ'יקים", הוא מספר. "אנחנו מקבלים תמיכה ועידוד בכל מקום, ואנשים מבקשים להצטלם איתנו. בכל פעם אנחנו מרגישים מחדש את האהדה".מה היית ממליץ למתגייסים החדשים לצה"ל?
"אני מציע להם להתגייס לשירות משמעותי, ועדיף לגולני. מדובר בשירות שמעצב את האישיות מחדש ומסב סיפוק עצום".