שוב: כלי תקשורת בלבנון דיווחו הערב (שני), כי מזל"ט ישראלי מסוג 'רוכב שמיים' נפל באזור עיתא א-שאעב, ליד הקו הכחול הסמוך לגבול הדרומי של לבנון עם ישראל. על פי הדיווח בערוץ "אל-מנאר" של חיזבאללה, כוחות הביטחון של לבנון אספו את המל"ט והעבירו אותו לבדיקה. בצה"ל אישרו את הידיעה על דבר נפילת כלי הטיס ובודקים את הסיבה להתרסקותו. לטענת צה"ל, אין חשש לדליפת מידע. מכך ניתן להסיק שצה"ל דאג להשמדת כל הטיס או לחילופין שמהמידע שהגיע לצה"ל עולה כי הוא התרסק ונהרס בצורה שלא ניתן להפיק ממנו מידע מסווג על דרך הפעלתו. 

אירוע מסוג זה קורה מפעם לפעם. כך לדוגמא לפני כארבעה חודשים נפלו שני מזל"טים מסוג "רוכב שמיים" בתוך שבוע בלבד ובשתי גזרות שונות. בפעם הראשונה הוא נפל בשטח לבנון, סמוך לגדר עם ישראל ולאחר מספר ימים מעל מחנה הפליטים בלטה שבשכם. כלי הטיס, של חיל התותחנים, זעיר בגודלו ומשמש כ'עיניים' לכוחות הקרקעיים המתמרנים ברמת הגדוד. הכלי מסוגל להגיע למרחק של 15 ק"מ מהכוחות הלוחמים שמפעילים אותו בשטח. הכלי נישא על גב הלוחמים ומורכב בשטח לצורך הפעלתו.

הכלי נחשב לבעל יכולת איסוף מידע מהשמים באמצעות מתעד שמורכב עליו. משקלו כ-7 ק"ג ועלותו נאמדת בכ-200 אלף שקלים. כלי הטיס מיוצר ע"י אלביט מערכות.