מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן ומפקד אוגדת איו״ש, תת-אלוף ערן ניב הגיעו הערב (שישי) למקום פיגוע הדריסה בסמוך למבוא דותן שבשומרון וביצעו תחקיר ראשוני והערכת מצב. כוחות הביטחון פעלו וביצעו בידוק בכבישים במרחב. בפעילות משותפת של צה״ל ושב״כ הערב הגיעו כוחות לביתו של המפגע וכן עצרו את עצאם ראתב עבד אללטיף קבהא, בן 25, תושב ברטעה, אחיו של המפגע.כוחות הביטחון פושטים הערב על בית המחבל. צילום: דובר צה"לכוחות הביטחון פושטים הערב על בית המחבל. צילום: דובר צה"להמחבל שביצע את הפיגוע היום אחר הצהריים בכביש 585, בו נרצחו נקצין וחייל צה"ל וכן נפצעו שני חיילים נוספים באורח קשה ובינוני, הוא עלאא ראתב קבהא, בן 27, מהעיירה ברטעה באזור ג׳נין. עוד נמסר כי הוא אסיר משוחרר שהיה כלוא בישראל על רקע ביטחוני ושוחרר באפריל בשנה שעברה. קבהא הועבר לחקירה של כוחות הביטחון.המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בשומרון. צילום: רשתות ערביות המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בשומרון. צילום: רשתות ערביות


בעקבות פיגוע הדריסה הנחה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי על הקפאה מידית ורחבה של ההיתרים לכלל חמולת המפגע - 67 היתרי תעסוקה בישראל, 26 היתרי מסחר וארבעה רישיונות תעסוקה בהתיישבות.
 דובר חמאס, חאזם קאסם פרסם הערב הודעה בה בירך על הדריסה: "הפיגוע היום בג׳נין בא לציין 100 ימים להחלטת טראמפ, כדי להדגיש שהעם שלנו ימשיך את אינתיפאדת ירושלים. המהפכה הזו נגד ההחלטה והכיבוש אינה גל של זעם, אלא פעולה מתמשכת למען החירות המלאה לבני עמנו", כתב דובר חמאס. 
קאסם הוסיף כי ״המסר של פיגוע זה הוא שהימים שעברו אינם מבטלים את העובדות ההיסטוריות, וכי גבולות העיר הקדושה משורטטים בדם, ואנו נשמור עליה בהמשך ההתנגדות". בכיר בחזית הדמוקרטית, טלאל אבו זריפה אמר הערב: ״זוהי תגובה טבעית נגד פשעי הכיבוש, וכחלק מהמאבק נגד החלטת טראמפ״.