פיצוצים עזים נשמעו ונצפו הלילה (שני) בבסיס צבאי של חטיבה 47 של הצבא הסורי, הממוקם בין חמה לחומס. פעילי המשטר הפנו אצבע מאשימה כלפי ישראל וטענו בכלי תקשורת ערביים, בהם רשת אל ג'זירה, כי חיל האוויר אחראי לתקיפה חטיבה 47 מורכבת מכוחות איראניים וכוחות חיזבאללה. לעומת זאת, אחרים מדברים על חילופי אש בין צבא אסד לבין כוחות מורדים במחוז חומס. על פי דיווח בתקשורת האיראנית, 18 חיילים של משמרות המהפכה נהרגו בהפצצה.


בפרסומים ברחבי העולם קיימים דיווחים סותרים לגבי מספר ההרוגים במתקפה. ארגון אל-מרסד הסורי לזכויות אדם היושב בלונדון דיווח, כי 26 לוחמים המזוהים עם איראן, בהם גם איראנים, נהרגו בהפצצות. הקואליציה הבינלאומית הכחישה שהיא תקפה את הבסיס האיראני. על פי הדיווחים באזור הפיצוץ הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 2.6.

בדיווח נוסף בסוריה, נטען כי 18 איראנים נהרגו במתקפה, בהם חיאן טלאל מוחמד, הבכיר והאחראי על המפקדה האיראנית בין הערים סלחב ונהר אל-בארד בפרברי חמאה המערביים. בתוך כך, בכיר במפקדה האיראנית בסוריה טען כי הפרסומים אינם נכונים ."הדיווחים על מתקפת טילים על המפקדה בחלאב - שקריים. המפקדה שלמה ואיש לא נהרג", אמר בכיר בחטיבת "פאטמיון" האיראנית בסוריה.

ביממה האחרונה כוחות משטר אסד מנהלים קרבות עזים באזור הבסיס שבו נראה הפיצוץ מול מורדים בעיירות שנמצאות דרומית לבסיס. בין השאר תקף חיל האוויר הסורי מטרות רבות באזור העיר אל רסטן, והעיירה טלביסא בהן גם בית חולים, כמו כן, כוחות שיריון, בהם גם טנקים מתקדמים מסוג T-90 נצפו בצפון העיר חומס, מדרום למובלעת המורדים שבין חמה, בסיס חטיבה 47 וחומס. 

סוכנות הידיעות הסורית ציטטה מקור צבאי שאישר כי הבסיס הותקף ואמר כי "כמה בסיסים צבאיים בפרברי חמה וחלאב הותקפו באמצעות טילי האויב", אך המקור לא ציין את מקור הטילים.