היום (רביעי) הסתיים תרגיל ה-Swift Response של הפיקוד האירופי של ארה״ב (EUCOM) על אדמת גרמניה ופולין. בתרגיל השתתפה פלוגת לוחמים מחטיבת הצנחנים שתרגלה יחד עם חטיבת הצנחנים 173 של הפיקוד האירופי של צבא ארה״ב. בצה"ל אמרו כי זו הפעם הראשונה שצה״ל לוקח חלק בתרגיל בינלאומי של הפיקוד האירופאי של ארה״ב בחו״ל. 
מדובר צה"ל נמסר כי במהלך התרגיל התבצעה צניחה מבצעית של לוחמי הצנחנים על אדמת פולין ותרגול הכולל הסקות ולוחמה במתארים מגוונים. בסיום התרגול התבצע מעמד החלפת כנפי צניחה בין לוחמי חטיבת הצנחנים
תרגיל של הצנחנים בפולין
ולוחמי הצנחנים של חטיבה 173 האמריקאית. 

מפקד כוח הצנחנים בתרגיל ומפקד עורב צנחנים, רב-סרן אמיר פורי אמר בסיום: "בשבועיים האחרונים התאמנו לוחמי הצנחנים של צה״ל עם לוחמים מצבא ארה״ב לצד לוחמים מצבאות איטליה, בריטניה, ספרד ומספר מדינות נוספות. בשיאו של התרגיל, צנחנו על אדמת פולין ותרגלנו משימות מבצעיות מגוונות. התרגשתי במיוחד לצנוח על אדמת פולין ולתרגל ביחד עם עמיתיי מצבא ארה״ב בשנת ה-70 למדינת ישראל, תרגיל הממחיש את חוזק שיתוף הפעולה בין צה״ל לבין צבא ארצות הברית".עוד הוסיף: פורי: "עבורי זו גאווה גדולה לעמוד בראש לוחמי הצנחנים שמייצגים את צה״ל ואת ישראל בתרגיל זה. האימון היה מאתגר ואפקטיבי עבור המפקדים והלוחמים, ובמהלכו התבצעה למידה מבצעית משמעותית".

כוחות צה"ל בתרגיל. צילום: דובר צה"לכוחות צה"ל בתרגיל. צילום: דובר צה"ל

הצנחנים בפולין. צילום: דובר צה"להצנחנים בפולין. צילום: דובר צה"ל

חיילי צה"ל על אדמת פולין. צילום: דובר צה"לחיילי צה"ל על אדמת פולין. צילום: דובר צה"ל