שיחה דרמטית בין תושבת היישוב אדם לבין מוקד המשטרה במהלך פיגוע הדקירה הרצחני שבוצע אמש במקום, שודרה הערב (שישי) בערוץ עשר. "הצילו, יש לי מחבל מתחת לבית, אני גרה ביישוב אדם, ברחוב סביון", נשמעת התושבת צועקת בהקלטה. מוקדנית המשטרה ניסתה להרגיע את האישה ושאלה: "איך את יודעת שמדובר במחבל?".

כמו כן, פורסמו גם הקלטות ממצלמות האבטחה ביישוב, בהן נשמעים קולות ירי וצעקות "תזמינו משטרה", "זוזו הוא מחבל" ו"תרחיקו את הילדים". בהקלטת שיחה אחרת, נשמע תושב המקום אומר למוקדנית המשטרה: "אני הולך לחפש אותו, יש פה בן אדם שנראה שירו בו. יש שני אנשים דקורים!". האיש ניסה להסביר למוקדנית את הרקע לאירוע: "מחבל דקר אותם, צעיר ערבי דקר אותם!".


יותם עובדיה בן ה-31 נרצח אמש בפיגוע הדקירה הקטלני ביישוב אדם. מחבל חדר ליישוב, דקר שני עוברי אורח, גבר בן 58 שנפצע באורח בינוני, ואת עובדיה. שניהם פונו לבית החולים הדסה הר הצופים. לאחר מכן הגיע תושב נוסף, בן 41, שחשב כי מדובר בקטטה. הוא ירה במחבל והרגו, אולם נפצע קל במהלך העימות. הוא פונה לבית החולים שערי צדק. עובדיה, שהותיר אחריו את אשתו תהל, ושני ילדיו - האחד בן שלוש והשני בן שבעה חודשים, הובא היום למנוחות בבית העלמין בגבעת שאול בירושלים. 

לאחר הפיגוע, כוחות צה"ל ומג"ב נכנסו לכפר כובר, ממנו יצאו המחבל, ותחקרו את בני משפחתו והחרימו היתרים של המשפחה. כמו כן, התבצע מיפוי של בית המחבל לפני הריסתו ונלקחו לתחקור ארבעה פלסטינים. במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות כ-150 פלסטינים אשר השליכו סלעים ובקבוקי תבערה והבעירו צמיגים לעבר הכוחות, אשר הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים. לאורך הלילה הושלמו הסריקות בישוב אדם. לנוכח האירוע כוחות צה״ל מתגברים את ההגנה על הישובים.