הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, ביקר היום (ראשון) באוגדת עזה וקיים הערכת מצב בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון ומפקד האוגדה, תת-אלוף יהודה פוקס. מוקדם יותר דיווחו גורמים פלסטינים כי כוח צה"ל ירה לעבר צעירים בשכונת זייתון שבעיר עזה. הרמטכ"ל איזנקוט באוגדת עזה - צילום: דו"צ

במהלך הביקור סייר הרמטכ"ל בגזרת האוגדה וסקר את פעילות הכוחות במרחבה. הרמטכ"ל הביע את הערכתו הרבה לאופן שבו פעלו כוחות האוגדה בחמשת החודשים האחרונים אל מול האתגרים השונים מרצועת עזה. הרמטכ"ל הדגיש כי הפעילות האחראית והמקצועית של הכוחות הביאה להישגים רבים וכי הכוחות ממשיכים להיות ערוכים ומוכנים לכל התפתחות אפשרית.

הביקור של הרמטכ"ל מגיע על רקע הניסיונות להגיע להסדרה בין ישראל לחמאס. השבוע יחדשו המצרים את השיחות עם הפלסטינים: ב־27 בחודש עם בכירי הרשות, ויום לאחר מכן עם בכירי חמאס. במערכת הביטחון סבורים כי הסיכויים להתקדמות בשיחות הללו נמוכים מאוד, משום שלכל אחד מהצדדים אינטרסים שונים בתכלית. במערכת הביטחון מעריכים גם את הסיכוי שהרשות הפלסטינית תחדש את העברת המשכורת לרצועת עזה כנמוך ביותר ונערכים להשלכות של הפיצוץ הצפוי בניסיונות להגיע להבנות. 
על אף השקט היחסי בשבועיים האחרונים, במערכת הביטחון סבורים שמדובר בתקופה מאוד לא יציבה בגלל הסכסוך הפנים־פלסטיני שנראה בלתי פתיר, לפחות בשלב הזה.