ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (חמישי) באירועי הרמת כוסית לרגל השנה החדשה עם גופי הביטחון: פורום מטכ"ל, שב"כ, הוועדה לאנרגיה אטומית (וא"א) ומערך הסייבר הלאומי. ראש הממשלה הציג לגופים השונים את תפיסת הביטחון 2030, ואמר כי "הלוואי שיכל לפרט" את המבצעים שאישר לכוחות הביטחון לבצע.  


נתניהו אמר לעובדי השב"כ באירוע: "השב"כ מרתיע, מסכל ומכריע יום-יום, שעה-שעה, את מבקשי נפשנו. מאות, אין יום, אין יום שאין סיכול. אין יום שאין פעולה שנמנעה. ואם מדינת ישראל נראית אחרת מהזעזוע שפוקד את אזורנו, וממה שקורה במדינות מסביבנו, והיא נראית אחרת מאוד, זה לא משום שאין התקפות או ניסיונות תקיפה. זה משום שיש הגנה, סיכול והרתעה. חלקכם בזה הוא אדיר".

"הלוואי שיכולתי לפרט לאזרחי ישראל יום יום את הדוחות שאני מקבל, או את המבצעים שאני מאשר. קל לי לאשר אותם, כי אני סומך עליכם, אני רואה מה אתם עושים. עכשיו אנחנו נדרשים להיערך לעתיד", הוסיף ראש הממשלה. בהמשך קיימו נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט הרמת כוסית לרגל השנה החדשה עם פורום מטכ"ל, וכן סיור בבית ראש הממשלה ההיסטורי בקריה בתל אביב, לאחר סיום תהליך שימור ושחזור. ראש הממשלה השתתף בטקס קביעת מזוזה במקום. 

בנימין נתניהו, אביגדור ליברמן וגדי אינזקוט עם פורום מטכ"ל. צילום: קובי גדעון, לע"מבנימין נתניהו, אביגדור ליברמן וגדי אינזקוט עם פורום מטכ"ל. צילום: קובי גדעון, לע"מ


"אני מברך על כך ששיקמו את החדר הנפלא הזה (חדר הדיונים בבית רה"מ בקריה), השיקום הנפלא הזה, זהו מקום היסטורי, זה רגע חשוב מאוד בתולדות עמנו. אני רוצה לברך את המטה הכללי לקראת השנה החדשה. אני מאמין בכם, אני מאמין בצה"ל וביכולות שלנו לעמוד מול כל האתגרים בהצלחה יתרה למען ביטחון ישראל. שנה טובה", אמר נתניהו.