סוכנות הידיעות הפלסטינית "סמא" מדווחת היום (שני) כי ארגון הטרור חמאס הגיב בשלילה להצעות הפיוס של ארגון פתח והוא מתלבט האם לשלוח את המשלחת מטעמו לקהיר, לצורך המשך המגעים בעניין הפיוס.על פי הדיווח, חמאס קיבל מסמך מעודכן מהמודיעין המצרי, אולם, בתגובתו הוא הגיב בשלילה למסמך המעודכן, אליו הוכנסו מספר תיקונים לבקשת ארגון הפת"ח. עד לרגע זה, הארגון טרם החליט האם להוציא משלחת מטעמו לשיחות בקהיר על פי הזמנה מצרית. בכירי הארגון דנים באפשרות לא לשלוח את המשלחת מתוך אמונה שפתח מעוניין לסכל את הפיוס, והמגעים בין הצדדים כעת דורכים במקום. במקביל, אמרו מקורות פלסטינים, כי ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן מתכוון להטיל סנקציות חמורות על רצועת עזה בימים הקרובים. בין היתר, הוא מתכוון להפסיק  לשלם משכורות המגיעות לכ- 96 מיליון דולר לפקידים ברצועה.

כזכור, לפני תשעה ימים האשים חמאס את אבו מאזן בסיכול המאמצים הבינלאומיים להשגת הסדרה בין ישראל לבין ארגון הטרור ברצועת עזה. בכיר חמאס אחמד באהר קרא להעמדתו לדין של אבו מאזן באשמת "בגידה". הקריאה באה על רקע דיווחים כי מצרים השעתה את מאמציה להשגת הסדרה בין הצדדים בעקבות לחץ מהרשות הפלסטינית. באהר, שמכהן גם כסגן יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אמר כי אבו מאזן מסרב לסיים את הסכסוך בין פתח לחמאס וכי הוא מתעקש כי ארגון הטרור ימסור את נשקו לרשות הפלסטינית.

בכיר חמאס האשים גם את יו"ר הרשות הפלסטינית ב"שיתוף פעולה" עם ישראל בהטלת סגר ועיצומים על רצועת עזה. הוא הוסיף כי כל "המזימות" לאלץ את חמאס וארגוני הטרור הפלסטינים האחרים ברצועה להתפרק מנשקם נידונו לכישלון. בכיר נוסף בארגון, סלאח אל-ברדאוויל, תקף גם הוא את אבו מאזן ואמר כי התקווה לסיום הסכסוך הפנים פלסטיני נמוגה."אבו מאזן והרשות הפלסטינית מתנגדים לכל מאמץ לסיים את המצור על רצועת עזה", אמר אל-ברדאוויל. "הוא סיכל את המאמצים המצריים להסיר את הסגר. הוא לא ראוי יותר לייצג את העם הפלסטיני".

בתוך כך, פתח האשים את כוחות הביטחון של חמאס בכך שעצרו או עיכבו לחקירה לפחות 100 מאנשיהם ברצועת עזה בתחילת החודש. בין העצורים נמנו בכירים לשעבר במנגנוני הביטחון של הרשות ברצועה. "המעצרים עומדים בקנה אחד עם מאמצי ישראל וארצות הברית לכפות את תוכנית המאה של טראמפ, וכן לחבל במאמצי התיווך של מצרים לסיים את הסכסוך הפנים-פלסטיני", נאמר בהודעת פתח.