פיגוע נוסף בשומרון: מחבל דקר חייל מילואים בחזהו ובפניו ופצע אותו באורח בינוני בצומת חווארה שבשומרון. כוח צה"ל שהיה במקום ירה לעבר המחבל, אולם הוא עלה לרכב שהיה במקום והצליח להימלט. כוחות ביטחון רבים, ביניהם של הצבא ושב"כ, נמצאים באזור ועורכים סריקות בשטח אחרי המפגע, וכחלק ממאמצי החיפוש, חסמו את כל הדרכים המובילות לשכם. כתוצאה מהירי של החיילים נפגעה אזרחית מרסיסים והועברה לבית החולים בילינסון במצב קל. 


חובשים ופראמדיקים של מד"א, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, העניקו לפצועים טיפול רפואי ופינו אותם לבית החולים בילינסון. החייל, כבן 32, נמצא במצב בינוני ובהכרה וסובל מפציעות בפלג גופו העליון, ואילו הצעירה, כבת 26, פונתה כאמור במצב קל וסובלת מפציעה ברגלה.

חיילים בזירת הפיגוע. צילום: שלמה מלט/TPS


מבית החולים נמסר: "לבילינסון הגיע צעיר בהכרה מלאה, עם פצעי דקירה בפנים ובפלג גוף עליון. הפצוע במצב בינוני. לבילינסון הגיעה גם פצועה נוספת, במצב קל, עם פגיעה בפלג גוף תחתון".

מצה"ל נמסר כי מתנהל מצוד אחר המחבל, שטרם נתפס וברח ברכב מהמקום. עד ראייה סיפר לערוץ 14: "עמדתי כאן, הייתי בטלפון. המחבל הגיע מהכביש עם סכין ענקית, החייל עמד פה ליד התחנה. ראיתי את המחבל מרים סכין, אחר כך החייל נשכב על הרצפה. שמעתי צעקות וחיילים החלו לרוץ פה, ירו לעבר המחבל, בגלל הירי התחלתי לרוץ". 
 

כוחות הביטחון בזירת האירוע. צילום: שלמה מלט\TPS


ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, אמר בגל"צ מיד לאחר הפיגוע: "יש מרדף אחרי המחבל שנמלט. אנחנו עדים לפיגוע שני בשומרון תוך שבוע, ואנחנו לא נקבל מצב של טפטוף פיגועים. אנחנו אזרחים של מדינת ישראל ודורשים פעילות תגמול של צה"ל. לא נקבל מצב כזה, יש לנו צה"ל חזק, הכי חזק. צה"ל צריך לצאת למבצע צבאי, כולל נגד הרשות הפלסטינית, כי אנחנו מקבלים גל טרור עם הרוגים. לא נתפשר. ממשלת ישראל צריכה לתת תשובה ניצחת צבאית בכל מקום שיש פיגוע, צריך להודיע על התרחבות הבנייה".

כזכור, ביום ראשון נרצחו קים יחזקאל-לבנגרונד בת ה-20 וזיו חג'בי בן ה-35 בפיגוע הירי במפעל "אלון מתכת" באזור התעשייה ברקן שבשומרון. בפיגוע נפצעה באורח בינוני גם חווה וטורי, ששוחררה יומיים לאחר מכן מבית החולים בילינסון בפתח תקווה. היורה, אשרף נעאלווה, ברח ממקום הפיגוע וטרם אותר על ידי כוחות הביטחון.

המפגע הוזמן לתקן תקלה במשרד, ולאחר שטיפל בה, ירד להביא את נשקו ופתח בירי לעבר מי ששהה במקום. כמו כן, קים נמצאה כפותה באזיקונים במקום, ועל פי העדויות, המחבל איים על אחד העובדים הפלסטינים שיכפות אותה. שר הביטחון ליברמן התייחס שלשום למצוד אחרי המחבל בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי "עקבתי מקרוב אחר המאמצים הכבירים ללכידת המחבל שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל ואת זיו חג'בי הי"ד. אנחנו מתקרבים אל המחבל, הזמן שלו הולך ואוזל".