פחות מיממה לאחר שחרור 26 האסירים, חודשו אמש תחת מעטה חשאיות שיחות המשא ומתן בירושלים. חמש שעות וחצי נמשכה הפגישה, שהוגדרה על ידי גורם מדיני כ"מועילה". אותו גורם ציין אף כי לא נרשם מתח בחדר הדיונים. הנציגים הישראלים והפלסטינים קבעו כי הפגישה הבאה תתקיים בעוד שבועיים ביריחו.

"השיחות חודשו", כתבה דוברת שרת המשפטים לבני, מיה בנגל, בחשבון הטוויטר שלה. "אין תמונות ואין הצהרות. למה? כדי לאפשר לצוותים לעבוד יחד, לא לחשוב על התקשורת הממתינה בחוץ".

הדיונים תמו סביב השעה חצות. את ישראל ייצגו השרה ציפי לבני ויועצו של ראש הממשלה נתניהו, יצחק מולכו. הנציגים הפלסטיניים היו ראש צוות המשא ומתן של הרשות, סאיב עריקאת, ובכיר המשא ומתן מוחמד שטייה.

השגריר האמריקאי המיוחד, מרטין אינדיק, לא השתתף הפעם בשיחות. הוא נפגש ביום ראשון האחרון עם יו"ר הרשות, אבו מאזן, והיום צפוי להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

גורם ישראלי שנשאל האם לבני שוחחה עם נתניהו לפני הפגישה, אמר כי שרת המשפטים "נכנסת ויוצאת" ממשרדו של ראש הממשלה.

בעוד תוכן השיחות נותר חשאי, קרא אמש מזכיר המדינה האמריקאי, ג'ון קרי, לעסוק ראשית בנושאי הביטחון והגבולות. לדבריו, לאחר שנושאים אלו ייפתרו, ההתנחלויות לא יהוו יותר נקודת מחלוקת, משום שיוסכם היכן ישראל יכולה לבנות, והיכן לא.

על אף הגינוי הפלסטיני החריף בימים האחרונים להכרזת הממשלה על הרחבת הבנייה בשטחים, קרי אמר כי הצעד הישראלי לא הפתיע את וושינגטון או את הרשות.

"נתניהו היה גלוי לחלוטין עם אבו מאזן ואיתי ואמר כי מתכוון להכריז על הרחבת בנייה במקומות שלא ישפיעו על היכולת להשיג הסכם שלום", אמר קרי. עם זאת, הבהיר כי ארה"ב רואה את כל ההתנחלויות כלא לגיטימיות, וכי עדיף היה שבנייה זו לא הייתה מתבצעת. "עם זאת, יש מציאות חיים בתוך ישראל שצריכה להילקח בחשבון במהלך ההתקדמות".

בהכנת הידיעה השתתף יובל בגנו