הנשיא פרס נרתם בימים האחרונים למאבק נגד נגיף הפוליו, שממשיך להתשפט ברחבי הארץ, והיום (ד') אף התברר כי מעבר למעורבתו הברוכה בעניין, יש לו גם קשר משפחתי לנושא.

במסגרת ביקורו בתחנת טיפת חלב בירושלים יחד עם שרת הבריאות, במהלכו פגש הנשיא משפחות אשר באו לחסן את ילדיהם ואף התגייס לבדר את הילדים לפני קבלת החיסון, חשף פרס: "אחד מילדיי היה חולה במחלת הפוליו כשהיה בן 8 חודשים. רעייתי סוניה ואני עמדנו לצד מיטתו כשהוא קודח מחום ורועד מכאב במשך שלושה ימים ושלושה לילות. היינו מודאגים וחסרי ישע. במשך שנה וחצי לאחר מכן היה בני משותק בכל פלג גופו התחתון".

"למזלנו", אמר פרס, "לאחר חודשים רבים של שיקום הוא חזר לאיתנו והיום הוא בריא ושלם. אני לא מאחל לאף אחד חוויה כזו, זהו הניסיון האכזרי ביותר שעברתי כאב. אני קורא היום לאימהות ולאבות בישראל- מנעו את הסבל הזה מילדיכם- זה בכוחכם!".


פרס משעשע את אחד הילדים לקראת החיסון. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הנשיא התייחס גם לרפואה המתקדמת בישראל ואמר: "הרופאים בישראל הם מהטובים בעולם, ההורים יכולים לסמוך עליהם במאת האחוזים. בישראל שיעור תמותת התינוקות הוא מהנמוכים בעולם - אין לזה הסבר אחר מלבד העובדה שהרופאים במדינה הם הטובים ביותר. אני קורא להורים בישראל - הרופאים לא רואים לנגד עיניהם דבר מלבד טובת ילדיכם. הקשיבו להם ועשו כמצוותם, אני מבטיח לכם שזו העצה המקצועית האנושית והאחראית ביותר שתקבלו. אני מצטרף לקריאתה של שרת הבריאות - צריך לחסן את הילדים ולעשות זאת במהרה בכדי למנוע את התפשטות הנגיף".

במסגרת הביקור העניקה שרת הבריאות לפרס סקירה אודות כמות המתחסנים ועל הקשר עם ההסברים בהתייחס למבצע, ואמרה: "התחלנו את המבצע ב-5 באוגוסט באזור הדרום. בהמשך זיהינו שרידים של הנגיף מתפשטים צפונה והחלטנו לצאת למבצע. בדרום התחסנו כבר 60% מהילדים. ברחבי המדינה התחסנו כ-128 אלף ילדים בשלושה ימים. תושבי ישראל מצביעים ברגליים ומבינים את חשיבות הנושא. אני קוראת מעל במה זו לכל אם ואב בישראל- עזרו לנו לסיים את המבצע בבטחה והביאו את ילדיכם לחיסון בטיפות החלב".


המרגיע הנשיאותי: פרס עם ילד מודאג. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

באשר להתפשטות המחלה, עדכנה שרת הבריאות כי בבדיקות שנערכו במדינות שכנות לישראל, כולל ברשות הפלסטינית, לא נמצא נגיף הפוליו, וישראל מהווה מעין אי מבודד שבתוכו מתפרץ הנגיף ומתפשט. על כן, לדבריה, נדרש מאמץ מרוכז מכל אזרחי המדינה למגר את הנגיף.