השר עמיר פרץ, איש מפלגת "התנועה", האשים היום את הבית היהודי בהסתה נגד מנהיגת מפלגתו, שרת המשפטים ציפי לבני. "מה שמתחיל ביריקות יכול להסתיים ברצח", אמר פרץ בראיונות שהעניק לגלי צה"ל ולרשת ב'.

דעה: בנט כפה את שחרור האסירים, אבל מתיר את דמה של לבני

פרץ התייחס בדבריו להודעות הקשות שהפיצו אנשי הבית היהודי נגד לבני בנושא שחרור האסירים במסגרת המשא ומתן, וכן לתקרית שאירעה בסוף השבוע, אז ירק נער בן 17 על חבר הכנסת מהתנועה אלעזר שטרן.

"כשאתה מסית, אתה לא יודע על אלו אוזניים דבריך נופלים. זה יכול להיות מישהו שייקח את המילים ויהפוך אותם למעשי אלימות", התריע פרץ.

השר האשים את מפלגתו של נפתלי בנט בתעמולה מסוכנת ובלתי אחראית: "חברי הכנסת מהבית היהודי חצו את הקו האדום לפני זמן רב", טען פרץ, וציין כי המפלגה אינה צריכה להמשיך לשבת בממשלה אם היא מתנגדת לשחרור אסירים ולמגעים עם הפלסטינים.

פרץ הוסיף כי בבית היהודי נוהגים בפחדנות כשהם יוצאים למערכה נגד לבני ולא נגד ראש הממשלה נתניהו, שאישר מלכתחילה את שחרור האסירים.


ראשי הבית היהודי. עברו את הגבול? צילום: מרק ישראל סלם

בלילה שבין שלישי לרביעי תצא לפועל ה"פעימה השנייה" בשחרור המחבלים הפלסטינים הכלואים בישראל מהתקופה שלפני חתימת הסכמי אוסלו - הערב יתכנסו השרים הממונים על נושא זה ויאשרו את שחרורם של יותר מ-20 אסירים, רובם אנשי פתח'. בין המועמדים לשחרור רוצחם של הנערים רונן קרמני וליאור טובול, וכן הסייען לרצח איאן פיינברג בעזה בשנת 93'.

בבית היהודי יזמו הצעת חוק שתבטל את החלטת הממשלה על שחרור האסירים והפיצו בימים האחרונים הודעות רבות נגד לבני, בנוסח: "שחרור מחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של לבני להיפגש עם עריקאת חמור ביותר", וכן "עם כל הכבוד, עצירת שחרור הרוצחים חשובה אפילו יותר מהצדקת קיומה של לבני בממשלה".