יומיים לאחר הפגישה המתוחה בין ראש הממשלה נתניהו לבין מזכיר המדינה האמריקאי, ג'ון קרי, מברך נתניהו על כך שלא הושג הסכם עם איראן בשיחות הגרעין בז'נבה. "שאלתי את כל המנהיגים מה החיפזון?", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "הצעתי שימתינו וישקלו בכובד ראש. מדובר בתהליך היסטורי, טוב שזאת בסופו של דבר ההחלטה שהתקבלה.

- יחסי ישראל-ארה"ב הגיעו לנקודת רתיחה

- רוחאני: העשרת אורניום היא קו אדום, לא נתקפל

- הטור של בן כספית: נתניהו עשה את הדבר הנכון

ביום שישי, לקראת הפגישה עם קרי, אמר נתניהו לכתבים כי ישראל דוחה לחלוטין את העסקה המתרקמת בין איראן למערב. "אני מבין שהאיראנים מתהלכים בז'נבה מרוצים מאד, והם צריכים להיות מרוצים כי הם מקבלים הכל ומשלמים כלום", הוסיף נתניהו.


"אמרתי להם שהעסקה רעה ומסוכנת - לא רק לנו". צילום: רויטרס

הבוקר, לפני ישיבת הממשלה, סיפר ראש הממשלה כי שוחח בסוף השבוע עם הנשיא אובמה, נשיא רוסיה פוטין, נשיא צרפת הולנד, קנצלרית גרמניה מרקל וראש ממשלת בריטניה קמרון. "אמרתי להם שלפי כל המידע שמגיע לישראל העסקה המסתמנת היא רעה ומסוכנת. מסוכנת לא רק לנו, מסוכנת גם להם".

נתניהו הדגיש בדבריו כי העסקה עם איראן תוריד את לחץ הסנקציות, שנבנה במשך שנים. הוא ציין כי המתווה הנוכחי אינו מנטרל את יכולתה להעשיר אורניום וכן להשתמש בפלוטוניום. "בעסקה המוצעת אין אפילו פירוק של צנטריפוגה אחת", אמר.

"שאלתי את כל המנהיגים מה החיפזון? ביקשתי להמתין. טוב שזאת בסופו של דבר ההחלטה שהתקבלה", סיפר ראש הממשלה, "אבל אינני משלה את עצמי - יש רצון עז להגיע להסכם. אני מקווה שלא הסכם בכל מחיר, ואם הסכם אז צריך הסכם טוב ולא הסכם רע. אני מקווה שיגיעו להסכם טוב ואנחנו נעשה כל מה שביכולתנו כדי לשכנע את המעצמות ואת המנהיגים להימנע מהסכם רע".