הקבינט אישר היום את מינויו מחדש של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, לתפקידו הקודם כשר החוץ, זאת לאחר זיכויו מהאישומים נגדו ביום רביעי האחרון. המינוי המחודש יובא לאישור הכנסת מחר. ליברמן, כזכור, אולץ לפרוש מתפקידו לאחר שנחשד בהונאה והפרת אמונים בפרשת השגריר בבלארוס.

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, דחה היום קריאה מטעם ארגון אומ"ץ (אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי) למנוע את מינויו של ליברמן. השר אמנם זוכה מהאישומים הפליליים נגדו, אך בית המשפט מתח ביקורת על פעולותיו וציין כי אינן הולמות ואתיות.

באומ"ץ דרשו מוינשטיין לבטל את מינויו של ליברמן, בהתבסס על חוות הדעת של בית המשפט. עם זאת, היועץ המשפטי אמר שהציבור יוכל לשפוט את ליברמן על מעשיו, וכי זיכויו עמד בדרישות המשפטיות המינימליות כדי שיוכל לשוב לכהן כשר.


ליברמן. צילום: מרק ישראל סלם

בד בבד עם מינוי ליברמן, צפוי לסיים סגן שר החוץ באופן פורמלי בלבד את כהונתו כסגן שר החוץ, וזאת מאחר וגם תפקידו של נתניהו כשר חוץ בפועל יסתיים. מינויו של אלקין כסגן שר החוץ עוד ייבחן, שכן הוא מועמד עם עוד מספר חברי כנסת להחליף את ליברמן כיו"ר ועדת חוץ וביטחון. אלקין אמר כי במידה ויוצע לו לכהן כיו"ר ועדת חוץ וביטחון, הוא ישקול זאת ברצינות.