נוכח הקור הגדול והעומסים הרבים שנרשמו בכבישי ישראל בכלל, ובכבישי ירושלים בפרט, נראה שהיה זה רק עניין של זמן עד שאירועים שבד"כ מתרחשים בבית החולים, יעתיקו את מקומם ויתרחשו בכביש עצמו.

הבוקר (ב') נסע לו לתומו בכביש 443, לכיוון ירושלים, אהרל'ה פאמפ, חושב מתנדב בזק"א, שהבוקר לא היה בתפקיד. את המשך הנסיעה, הוא רק היה יכול לדמיין, אך בוודאי לא שיער שהדמיון יהפוך למציאות.

"שמעתי מאחורי סירנות וקול בכרוז שאמר 'תפנו את הכביש, יש לנו יולדת מאחורינו'. ניסית לראות מה קורה שם, היה בלאגן, ופתאום אני רואה את האבא - שיצא מהרכב וניסה לפנות לרכב המשטרה, שניסה לפנות את ציר. האבא אמר להם שמאוחר מדי, כי אוטוטו הלידה מתחילה".
"יצאתי מהאוטו ושאלתי את האבא מה קורה. הוא ענה שאשתו אחרי ירידת מים, ונראה לו שכבר מתחילה ליד", המשיך פאמפ - תוך שברור לו שהגעה לבית החולים בעומס שכזה היא כבר לא אופציה.

האב טען כי האישה חווה צירים על דקה, וכי אשתו ניצבת מרחקת שניות מלידה. כאן גם נכנס פאמפ לפעולה: "לא התבלבלתי, לקחתי את ציוד העזרה הראשונה שיש לי מאיחוד הצלה וגם מזק"א, והעברנו את האמא לרכב בילוש גדול שניצב לידנו. למזלנו, היה מאחורה חימום והיו לנו שתי שמיכות, אחת שלי כי גם לי יש תינוקת".

פאמפ התכונן לאופרציה מורכבת, אבל הופתע מהמהירות בה התרחשו הדברים: "תוך כדי שאנחנו מכניסים אותה לאוטו - אני שם לב שהראש כבר בחוץ. משהו מהסרטים. אף פעם לא עשיתי את זה ככה לבד".

לדבריו, האם שמרה על קור רוח ולא צעקה: "אמרתי לאישה 'תהיי רגועה, הכל בסדר', אבל זה היה הילד 14 שלה, כך שהיא הייתה בסדר. האבא מספר שהאם ביקשה שהלידה הזאת תהיה עם אפידורל, אבל לצערי לא היה לי.

פאמפ סיפר כי לאחר שיצאה התינוקת, הצטרפו אליו באופן מפתיע מיילדת ואחות: "הן הוציאו את השלייה, ולי היה ציוד של נוזלים אותו חיברנו אליה. אח"כ חיכינו ברכב המחומם כשעה עד שהגיע האמבולנס למקום".

פאמפ סיפר כי "האם כלל לא הבינה מה קורה, אבל כששמתי לה את תינוקת על הבטן, היא התחילה לבכות מרוב התרגשות". לדבריו, סוף טוב הכל טוב ולתינוקת ולאמה שלום.