מספר ימים לאחר אשפוזו בבית החולים, עבר הבוקר (ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיקת גסטרו-סקופיה שגרתית. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הבדיקה מתבצעת במסגרת הדו"ח הרפואי אשר הוא מחויב לפרסם מדי שנה לציבור הרחב.

בבדיקה הוצא בשלמותו פוליפ קטן מהמעי הגס של ראש הממשלה, ובכך הושלמו למעשה בדיקות ראש הממשלה לדו"ח הרפואי המלא, שמפרסם ראש הממשלה מדי שנה. 

רופאו האישי של נתניהו, ד"ר צבי הרמן ברקוביץ', מסר כי בדיקות המעבדה המקיפות שהוא עבר לאחרונה כללו בדיקת כולסטרול, שומנים וסוכר ונמצאו תקינות לחלוטין. לדבריו, "לחץ הדם של רה"מ תקין (80/120), הוא שומר על אורח חיים בריא, ועל תזונה מוקפדת. "רה"מ נתניהו מתאמן מספר פעמים בשבוע ולאחרונה עבר בהצלחה מבחן מאמץ כושר גופני, ונמצא שהוא מצוי בעשירון העליון בקבוצת גילו".

עוד נמסר מלשכת ראש הממשלה כי בזמן הבדיקה, מילא את מקומו של נתניהו שר החוץ, אביגדור ליברמן. 

גסטרוסקופיה היא בדיקה המאפשרת התבוננות בוושט, בקיבה ובתריסריון באמצעות מצלמה קטנה הממוקמת בקצה צינור גמיש, המוחדר דרך הפה. הבדיקה אורכת לרוב בין חמש ל-20 דקות, ולעיתים נעשית בהרדמה מקומית.

לרוב, המטופל ישן במהלך הבדיקה, אף על פי שאין מדובר בהרדמה כללית. לפי הוראות של רופאים שונים, מומלץ לאחר הבדיקה לפנות את היום למנוחה, וכן להימנע מאלכוהול כ-24 שעות לאחר הבדיקה.

בסוף השבוע האחרון, כאמור, חש נתניהו ברע ופונה לבית החולים הלל יפה בחדרה. נתניהו סבל מהצטננות, דלקת בסינוסים וכאבי ראש עזים. לאחר מספר שעות בהן היה מאושפז, נמסר ממשרד ראש הממשלה כי נתניהו שוחרר כשהוא חש בטוב.


בדיקה קצרה ואחריה מנוחה. נתניהו. צילום: אלוני מור

בחודש אוגוסט האחרון עבר נתניהו בהצלחה ניתוח בקע טבורי בהרדמה מקומית, בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שחש באזור כאבים.

במהלך הניתוח הורדם נתניהו הרדמה מלאה ובשל כך נמצא במצב חוקתי של "נבצרות זמנית". במצב שכזה אמור ראש הממשלה למנות שר אליו הוא מעביר את סמכויותיו עד שיחזור להכרה. אך לנתניהו אין ממלא מקום רשמי וגם לא משנים או סגנים בממשלה הנוכחית, ובשל כך קיבל בוגי יעלון, מתוקף תפקידו כשר הביטחון, את סמכויותיו של נתניהו לזמן קצר.

הניתוח ארך כשעה ונערך על ידי צוות רופאים בראשות פרופסור אבירם ניסן, מנהל המחלקה הכירורגית בהדסה עין כרם והכירורג הבכיר פרופסור אריה דורסט. לפני הניתוח נבדק נתניהו על ידי רופאו האישי, ד"ר צביקה ברקוביץ', ועל ידי מומחה לכירורגיה, ועבר גם בדיקת CT בבית החולים.