כתובות נאצה רוססו על קירות בית נטוש בכפר סינג'יל שבשומרון, סמוך להתנחלות מעלה לבונה. על פי הכתובות שרוססו - "מוות לערבים", "יהודים התעוררו" ו-"אש קודש נקמה" - נראה שמדובר בפעולת תג מחיר בתגובה לאירוע שלשום בו הגיעו 18 מתנחלים לכפר קוסרא, נתפסו, הוכו ושוחררוכוחות הביטחון חוקרים את המקרה. 

אתמול נשרפו שתי מכוניות בכפר מדמה הסמוך לקוסרא, במה שנחשד כפעולת תג מחיר. בסמוך לשתי המכוניות שהוצתו רוססו כתובות הגרפיטי "אש קודש", "נקמה", "תג מחיר" וכן ציור של מגן דוד. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר על האירוע כי תג מחיר הוא "תופעה פסולה, והיא בעיניי טרור לכל דבר".

באירוע בקוסרא הוחזקו והוכו 18 מתנחלים על ידי עשרות פלסטינים, לאחר שלטענת הפלסטינים התכוונו לבצע פעולת "תג מחיר". גסאן דגלס, אחראי תיק ההתנחלויות בצפון הגדה המערבית מטעם הרשות הפלסטינית, אמר כי "התושבים החזיקו במתנחלים למעלה משעה וחלק מהם נפצעו אחרי שיידו עליהם אבנים כדי למנוע מהם לגזום עצי זית".


צילום ארכיון: פלאש 90

לדברי הבכיר הפלסטיני, "עשרות מתנחלים ממאחז אש קודש הגיעו כדי לכרות את עצי הזית של הפלסטינים, ואז החלו העימותים בין המקומיים מצד אחד לבין המתנחלים וכוחות צה"ל מהצד שני". לטענתו של דגלס, עשרות מתנחלים התכוונו לכרות גם את עצי הזית של תושבי הכפר ג׳אלוד הסמוך.

יעקב לאפין וטובה לזרוף תרמו להכנת הידיעה