המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שבפרקליטות החליטה לגנוז מידע שהועבר לבדיקתה ושנגע לחשדות כנגד קצין בדרגת ניצב במשטרה, אשר ייחסו לו לכאורה עבירות הטרדה מינית של קצינה המשרתת תחת מרותו וניסיון לכפות את עצמו עליה.

לפני מספר שבועות הועבר למח"ש מידע אנונימי שייחס לקצין הבכיר עבירות של הטרדה מינית תוך ניצול מרות. על המידע הוטל צו איסור פרסום, אולם כאמור לאחר בדיקה לא הצליחו חוקרי מח"ש לאשש את החשדות נגד הקצין והחליטו לגנוז את המידע ולהסיר את האיפול על הבדיקה.

ממשרד המשפטים ביקשו להבהיר: "למחלקה לחקירות שוטרים הגיע לפני שבועות ספורים מידע על כך שקצין בכיר הטריד מינית שוטרת. בעקבות קבלת המידע נפתחה במח"ש בדיקה והוצא צו איסור פרסום. לאחר בדיקה שנעשתה, המידע לא אושש.בנסיבות אלה הוחלט על גניזת המידע ומשכך - הוסר איסור הפרסום. כל מידע אחר הנוגע לעניין זה, מקורו במפרסם והוא באחריותו בלבד".


למצולמים אין קשר לפרשה. צילום: עדי אבישי

הפרשה החדשה מגיע על רקע סאגת הרב יאשיהו פינטו והחשדות כי ניצב מנשה ארביב, ראש יחידת להב 433 של המשטרה, קיבל ממנו טובות הנאה. מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו התייחס מוקדם יותר לסיפור שגרם לסערה בארגון, והבהיר כי מי שלא יעמוד בנורמות לא ימשיך בתפקידו.

"ביקשתי מהיועמ"ש, מפרקליט המדינה ומראש מח"ש שיעשו את כל מה שהם יכולים כדי שהבדיקה הזו תיעשה כמה שיותר מהר, לטובת הציבור ולטובת ניצב ארביב. אנחנו משטרה שהוכיחה שהיא יודעת לעמוד על עקרונותיה, יודעת לעמוד על ערכיה ועל הנורמות שקבענו לעצמינו כנורמות מחייבות וכערכים וכעקרונות מחייבים. כמו שידענו בעבר והוכחנו בעבר - מי שלא יעמוד בנורמות האלה לא יהיה בארגון. עם זאת, צריך לזכור שזה עדיין מוקדם, זו רק בדיקה ואפילו עוד לא חקירה", אמר דנינו במסיבת עיתונאים שכינס.