שני פיצוצים נשמעו הערב (ב') באילת כתוצאה מירי רקטות לעבר העיר הדרומית. לפי דיווח בחדשות 2, זוהתה לפחות נפילה אחת בשטח פתוח בסמוך לעיר - של רקטה מסוג גראד. 

לאחר הישמע הפיצוצים החלו כוחות הביטחון לסרוק את האזור במטרה לאתר את אזור הנפילות, שכפי הנראה לא גרמו לנפגעים. כמו כן, לא פורסמו הנחיות מיוחדות לתושבים לאחר האירוע.

ממשטרת ישראל נמסר: " שני פיצוצים נשמעו לפני זמן קצר באילת. חשש לנפילת רקטות. כוחות המשטרה, מג"ב וצה"ל מבצעים סריקות לאיתור אזור הנפילה".


צילום ארכיון: רויטרס

בחודש אפריל האחרון נשמעו הדי פיצוצים באזור העיר אילת, כתוצאה מנפילת שלושה טילי גראד שנורו מאזור סיני. שתיים מהרקטות נפלו בשטח העיר, אחת מהן באתר בנייה בעיר וכן בסמוך לגבול עם ירדן. רקטה שלישית נפלה מחוץ לאילת. לא היו נפגעים כתוצאה מהנפילות, אך נגרם נזק קל.

שעות לאחר הירי, לקחה קבוצה סלפית אחריות על ירי הרקטות. מועצת שורא המוג'הדין, אחת מקבוצת הג'יהאד הפועלות בחצי האי סיני, כתבה בעמוד האינטרנט שלה כי "אריות מועצת השורא של המוג'הדין בפרברי אל-קודס שיגרו שני טילים מסוג גראד על העיר אום-רשרש הכבושה (אילת), ולאחר מכן הצליחו לסגת בשלום ובשמירה מהאל". בהודעה לא נמסר מקום השיגור.

בהודעה נכתב עוד כי "ירי הטילים הוא תגובה לתקיפת צבא הפשע היהודי את ההפגנות שיצאו מהגדה המערבית נגד מותו של האסיר מייסרה אבו חמדיה, והירי בדם קר על שני צעירים מטול כרם".