כלי טיס של חיל האוויר תקפו לפנות בוקר (ו') אתר לייצור אמצעי לחימה ומוקד פעילות טרור בצפון רצועת עזה, וכן אתר לאחסון אמצעי לחימה בדרום הרצועה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע אמש לעבר מדינת ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות, וכי כל המטוסים שבו בשלום לבסיסם: "צה"ל רואה בחומרה כל ירי לעבר שטח מדינת ישראל וימשיך לפעול בעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות", נמסר לאחר התקיפה.

התקיפה, כאמור, הגיעה בהמשך לרקטה שנורתה מעזה ונחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש. אזעקת "צבע אדום" נשמעה ביישובים באזור ואף בנתיבות, ותושבים שמיהרו למרחבים המוגנים, דיווחו על הדי פיצוצים. כזכור, לפני עשרה ימים נורו שתי רקטות לעבר העיר אילת וגם הן נפלו בשטחים פתוחים מחוץ לתחומי העיר.


צילום: עופר זידון, פלאש 90

אירוע הירי האחרון הגיע גם לאחר שאתמול בשעות הצהריים ירו ופצעו חיילי צה"ל אדם שהתקרב לעמדת כיפת ברזל אשר הוצבה מחוץ לאילת. מדובר צה"ל נמסר כי החיילים פתחו באש לאחר שהאדם סירב לקריאותיהם לעצור. הפצוע הועבר לבית החולים יוספטל באילת בליווי שוטרים, שפתחו בחקירה כדי לברר את נסיבות האירוע. עדיין לא ברורה זהותו של האיש והאם היה חמוש כאשר התקרב אל מערכת ההגנה.

עוד אתמול - ירו חיילי פיקוד העורף למוות במחבל בסמוך להתנחלות עטרת ליד רמאללה לאחר שפתח באש לעבר העמדה שבה שהו. החיילים החלו בחילופי אש עם הפלסטיני ולמקום הוקפץ כח נוסף של חטיבת הנח"ל. לאחר מספר דקות נורה המחבל ונהרג.